Uzun Çarşı’nın starları

Sokak şarkıcılığı yapan Batur kardeşler, Uzun Çarşı’dan geçenlerin kulakların pasını siliyor. Ailelerinin kendilerini desteklediklerini belirten iki kardeş, sokak performansları sayesinde öz güvenlerinin arttığını söylüyor.

05 Ocak 2019 - 20:52 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın NAZİLLİ-Ortaokul öğrencisi iki kardeş, Nazilli Uzun Çarşı’da çalıp söyledikleri şarkılarla vatandaşların beğenisini kazanıyor. Harçlıklarını çıkartmak amacıyla bir süredir sokak şarkıcılığı yapan 12 yaşındaki Batuhan Boran Batur ve 14 yaşındaki Burak Berke Batur’un seslendirdiği şarkıları ilgiyle dinleyenler para bırakmayı da unutmuyor.

“OKUL İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILIYORUZ”

Müziği çok sevdiğini belirten Burak Berke Batur, “Bu işi hobi olarak yapıyorum. Topladığım paralarla okul ihtiyaçlarımızı gideriyoruz. Hedefim güzel sanatlar bölümü okuyup müzikle ilgili bir alanda ilerlemek” diyor.

GÜNDE 50 TL KAZANIYORLAR

Söyledikleri şarkıları vatandaşların çok beğendiğini ifade eden Batuhan Boran Batur da “İnsanlar bize ‘şarkıları çok güzel söylüyorsunuz’ diyor. Çevredeki esnaf da bizi çok seviyor. Günde 50 TL’ye yakın para kazanıyoruz. Ben de ağabeyim gibi güzel sanatlar okumak istiyorum” diye konuşuyor.

“ÖZ GÜVEN KAZANIYORUZ”

Ailelerinin kendilerini müzik konusunda desteklediklerini belirten iki kardeş, sokak performansları sayesinde öz güvenlerinin arttığını söylüyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-