Vali Köşger: Aile yapımıza saldırıyorlar

Aile Haftası nedeniyle konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger; “Bizim toplumumuza yönelik saldırılarda temel olarak aileyi seçiyorlar. Sistematik bir şekilde aile yapımızı zayıflatmaya yönelik saldırılar yapıyorlar. Bunu da dizilerle, filmlerle, sosyal medyayla yapmaya çalışıyorlar. Aile yapımıza sımsıkı sarılalım.”

10 Mayıs 2018 - 15:40 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Aile Haftası nedeniyle tüm Türkiye’de uygulanan etkinlikler kapsamında Aydın Valiliği ve Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kahvaltı düzenledi.

Bir çay bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, eşi Fatma Köşger, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, şehit, gazi aileleri, engelli vatandaşların aileleri ile koruyucu aileler katıldı.

“AİLE YAPIMIZA SALDIRIYORLAR”

Türk toplum yapısını yıpratmak için uğraşıldığını söyleyen Vali Köşger , “Bizim toplumumuzu başka milletlerden üstün kılan temel özelliğimiz aile yapımızın kuvvetli olmasıdır. Bizim toplumumuza yönelik saldırılarda temel olarak aileyi seçiyorlar. Sistematik bir şekilde aile yapımızı zayıflatmaya yönelik saldırılar yapıyorlar. Bunu da dizilerle, filmlerle, sosyal medyayla yapmaya çalışıyorlar. Bu konuda toplum olarak duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Batıda aile yapısı bertaraf olduğu için tamamen bir kokuşmuşluğun içindeler. Biz ise Batı’nın düştüğü çukura düşmeyelim. Aile yapımıza sımsıkı sarılalım. Bir millet olmanın şuuruyla herkese uzun ömürler diliyor ve Aile Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

“EMEK SARF EDECEĞİZ”

Aile Haftası olması nedeniyle bir araya gelmek istediklerini söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “Türk toplumumuzda var olan tüm aile modellerimizden örnek davet ettik. Destek verdiğimiz gazi, şehit, koruyucu ailelerimiz, bürokratlarımız çocuklarımız hepsinden bir parça var. Unutmamak lazım ki yaşlarımız büyüse de annelerimizi, babalarımız, çocukluğumuzda geçirdiğimiz o güzel günleri hep anıyoruz. Biz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak tüm ailelerimize bu sıcaklığı vermek için emek sarf edeceğiz. Bugün burada nikâhı kıyılacak olan çiftimiz ve Aydın’da tespit edilen en uzun evli olan çiftimiz var. Her iki çiftimize de mutluluk sağlık diliyorum” dedi.

ÇİFTLERE YASTIK HEDİYE EDİLDİ

Konuşmaların ardından, 68 yıldır evli olan Emine Mengi ve Ali Mengi çifti ile yeni evlenecek olan Umut Güler ve Fehime Vatansever’e, Vali Köşger, “bir ömür boyu aynı yastıkta yaşlanmaları” temennisinde bulunarak yastık hediye etti. Daha sonra pasta kesildi ve programa katılan çocuklar oyun alanında eğlendi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam