Vali Köşger krize el koydu

Karacasu’da yedikleri yemekten dolayı zehirlenen ilkokul öğrencileri ile ilgili krize Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger el koydu.

13 Mart 2018 - 18:27 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın- KARACASU-  İlk kez açıklama yapan Köşger, gerekli soruşturmaların başlatıldığını belirterek toplu verilen yemeklerden numune alındığını açıkladı. Karacasu’da yedikleri yemekten dolayı zehirlenen ilkokul öğrencileri için Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger krize el koydu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade eden Köşger ilk açıklamasında, “Karacasu’da kamuya ait bir yemekhanede çıktı yemekler. İki okuldaki öğrencilerde bir etkilenme var. Çocukların durumu iyi. Gerekli soruşturmalar başlatıldı. Savcılık olayı takibe aldı. Biz de idari yönden olayı takip ediyoruz. Bu kamuya toplu verilen yemeklerden çiğ ve pişmiş olarak örnekler alındı. Yemeklerde, malzemelerde son kullanma tarihinin geçmemiş olduğunu biliyorum ama varsa öyle bir ihmal gereği yapılacak” diye konuştu.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kaymakamlığın olayı takip ettiğini, ilerleyen dakikalarda Nazilli’ye gidebileceğini vurguladı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam

reklam