Vali, robot takımını ödüllendirdi

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Çin’deki Uluslararası FRC Robot Yarışması’ndan birincilikle dönen Aydın’ın ilk ve tek robot takımı ‘rOctopus 7134’ ekibini ödüllendirdi.

31 Mart 2018 - 12:48 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Çin’deki Uluslararası FRC Robot Yarışması’ndan birincilikle dönen Aydın’ın ilk ve tek robot takımı ‘rOctopus 7134’ ekibini Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, çeşitli hediyeler ile ödünlendirdi.
Öğrencileri tek tek tebrik edip hediyelerini takdim eden Vali Köşger, “Ülkemiz ve Aydın adına çok önemli bir başarı elde ettiler. Onlar Çin’e gitmeden önce ödüllendireceğimizi söylemiştik. Amerika’daki yarışmada da devamı gelirse ödül artarak devam edecek.” dedi.

Bilimle uğraşan çocukların her zaman destekçisi olduklarını vurgulayan Köşger, ekibin Amerika’ya gidişlerinde de yardımcı olmaya devam edeceklerini belirtti. Köşger sözlerini şu şekilde tamamladı: “Aydın eğitimde çok iyi bir ivme kazanmıştı. Ama bir ara duraksadı. Şuan gelişen teknolojiyi takip eden eğitimcilerimiz sayesinde tekrar ivme kazanmaya başladı. Güncel eğitim dediğimiz kodlama eğitimleri geliştirilmesi lazım. Hayatımızda bundan sonra bilgisayar, robot çok daha önemli yerler kaplayacak. İnsanın yaptığı bir çok işi artık robotlar yapacak. Bu yüzden ülkemizin uluslararası yarıştan geri kalmaması için gençlerimizi çağın icatları, yeni bilgilerle kuşatmamız lazım. Bu anlamda gençlerimize imkân verildiğinde neler yapacaklarını görmüş olduk. Sayılarımız inşallah artarak devam edecek.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam