Valilikten Vatan Partisi’ne Erdoğan yanıtı

Aydın Valiliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’daki kongre öncesi yaptığı konuşma ile OHAL kapsamında alınan 30 gün süreli yasağın çiğnendiği iddiasıyla suç duyurusu yapan Vatan Partisi’ne yanıt verdi.

13 Nisan 2018 - 17:50 0
reklam
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Valilikten yapılan açıklamada, Erdoğan’ın konuşmasının yasak kapsamına girmediği belirtilerek, “Bazı kişi ve kesimler tarafından, vatandaşlarımız yanıltılmaya çalışılmaktadır” denildi.

AK Parti Aydın İl Kongresi öncesinde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vali Yavuz Selim Köşger hakkında, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında alınan 30 gün süreli sosyal ve siyasi etkinlik yasağının çiğnendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Vatan Partisi İl Başkanlığına, Aydın Valiliği’nden yanıt geldi.
Valilikten yapılan açıklamada, “Valiliğimizin Olağanüstü Hal kapsamında ilgili düzenlemesi, ‘10 Mart 2018 tarihinden itibaren 30 gün süre ile basın açıklaması, stant açma, açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, bildiri dağıtma, konser ve bu gibi etkinliklerin yasaklanması, ayrıca kapalı yerlerde yapılacak toplantıların izne bağlanması’ konularını içermektedir. Bunların dışında Siyasi Partilerin kongre ve etkinliklerine dair her hangi bir yasaklama getirilmemiştir” denildi.
1 aylık süre içerisinde İYİ Parti Aydın İl Kongresi, Nevruz Kutlamaları, bazı konserler, Nazilli Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali gerçekleştirilmiş ile Aşık Veysel Anma etkinliği gibi çok sayıda program gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın programı da bu çerçevede gerçekleştirilmiştir. Hal böyle iken konu ile ilgili olarak, bazı kişi ve kesimler tarafından bilinçli ve ya da bilinçsiz olarak kamuoyuna yanlış bilgiler verilmek suretiyle vatandaşlarımız yanıltılmaya çalışılmaktadır. Bu tip algı operasyonlarıyla devletimizin kurumlarını zaafa düşürücü söylem ve eylemlere, vatandaşlarımızın itibar etmeyeceklerine inancımız tamdır.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam