“Vatan Hainliği”

MİT TIR’ları belgelerini Eren Erdem’e veren Bülent Tezcan hakkında şok suçlama

26 Mayıs 2018 - 12:23 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Eren Erdem’in, AK Parti hükümetine yönelik MİT belgeleri kumpasında kullanılan belgeleri aldığını açıkladığı CHP Sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın da CHP’li Eren Erdem ve Enis Berberoğlu gibi yargılanması gündeme geldi. Ceza Hukukçusu Avukat Murat Sultansu, “Bunun hukuksal karşılığı vatan hainliğidir” dedi.
CHP milletvekili aday listeleri, il ve ilçe yönetimleri ile delege listelerine hakim olarak parti üzerinde tahakküm kurduğu için tabanın tepkilerini çeken, ayrıca MİT belgelerini basına sızdırdığı ortaya çıkan Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın, tıpkı CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu gibi tutuklanıp yargılanabileceği iddia edildi.
Milletvekili aday listesine giremeyen Eren Erdem’in, MİT TIR’ları olarak kamuoyna yansıyan AK Parti hükümetine kurulan kumpasın belgelerini Bülent Tezcan’dan aldığını ifşa etmesi üzerine yeni bir soruşturma başlatıldı.

ENİS BERBEROĞLU GİBİ TUTUKLANABİLİR

Bu soruşturma sonucunda, Bülent Tezcan’ın da “Devletin gizli kalması gereken bilgi ve belgelerini askeri ve siyasal casusluk amacıyla temin etme” ve “Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) bilerek ve isteyerek yardım etme” suçlarından TCK’nın 328 ve 220’inci maddeleri kapsamında tutuklanabileceği ifade edildi.
Bülent Tezcan hakkındaki iddiaları sorduğumuz, ceza hukukçusu Av. Murat Sultansu, “Bülent Tezcan da yargılanıp cezaevine girer mi?” sorusuna, “Bence girmesi gerekir” diye cevap verdi.
Eren Erdem’in ifaşaatlarını hatırlatan Sultansu, “Bülent Tezcan, ‘Eren Erdem vekil olmadığı bir dönemde benden bu belgeleri aldı’ dedi. Eren Erdem de belgeleri Tezcan’dan aldığını söyledi ve ‘Biz zaten üst yöneticilerimizden talimat almazsak hiçbir şey yapamayız’ dedi. ‘Kılıçdaroğlu talimat verdi, Zaman Gazetesi’ne gittim. Bülent Tezcan evrakları verdi, twiitter’da paylaştım. Bu kişilerin talimatı olmazsa ben hareket edemem’ diyor. Dolayısıyla bence ikisinin de yargılanması gerekir” ifadelerini kullandı.

KARŞILIĞI VATAN HAİNLİĞİ

Suriye’deki Türkmenlere yardım götüren MİT TIR’ları durdurularak AK Parti hükümetinin teröristlerle ilişkili gösterilmeye çalışıldığını, kurulan kumpasın artık alenen ortaya çıktığını vurgulayan Sultansu, Tezcan’ın da bu kapsamda suça ortak olduğunu savundu.
Sultansu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“MİT TIR’ları olayında her şey açıkça ortada. Yaptıran da belli. Bunun hukuksal karşılığı ‘vatan hainliğidir’. Türk Ceza Kanunu’nda zaten suçtur. TCK’da karşılığı vardır. Ceza miktarına mahkeme hükmeder. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Eren Erdem’in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlattı. Bunun ucu Bülent Tezcan’a da dokunur.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort