Vatan Partisi’nden CHP’ye uyarı

İntihar olur

27 Ağustos 2018 - 21:19 0
reklam

Kudret Can/Manşet Aydın-EFELER  Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran’da olduğu gibi HDP ile ittifak yapabileceği yönünde çıkan haberleri değerlendiren Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, böylesi bir işbirliğinin AK Parti’ye yarayacağını söyledi.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere hazırlanan siyasi partilerde kulis faaliyetleri hızlandı. 24 Haziran seçimlerinde birlikte hareket eden CHP ile HDP’nin yeniden ittifak yapacağı söylentilerini değerlendiren Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, bu durumun CHP’nin kendisini intihara sürüklemek anlamına geleceğini söyledi.
AK PARTİ’YE YARAR
31 Mart yerel seçimlerinde olası bir CHP-HDP ittifakının doğrudan AK Parti’ye yarayacağını ifade eden Albayrak, “CHP baştan kaybetmeyi seçecekse eğer HDP ile ittifak yapsın. Burada CHP’nin amacı AK Parti’ye kazandırmaksa HDP ile ittifak yapabilir” diyerek görüşünü dile getirdi. 24 Haziran seçimleri öncesinde HDP ile ittifak yapan partinin kaybedeceğini ifade ettiklerini hatırlatan Albayrak, benzer düşüncenin 31 Mart seçimleri için de geçerli olduğunu belirtti. Albayrak, “24 Haziran seçimlerinden öncede vurguladık, HDP ile ittifak yapan kaybeder diye. Bu görüldü, ispatlandı. HDP ile seçim işbirliğine kalkışması CHP’nin kendini intihara sürüklemesiyle eş durumdur.”
ADAYLIK NET DEĞİL
Vatan Partisi olarak yerel seçim çalışmaları için hazırlıklara başladıklarını kaydeden Emre Albayrak, kendisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hakkında, ‘Şuan net bir şey söyleyemem’ dedi, Albayrak ayrıca, parti olarak ittifaklara açık olduklarının mesajını verip sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ekim-Kasım gibi erken seçim söylentileri var. Merkez de toplantılarımız devam ediyor. Yerel seçimlerde ittifak yapılabilir mi, yapılırsa nerelere ağırlık verilecek gibi çalışmalar içerisindeyiz.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-