VATANDAŞ ADAYLARDAN MEMNUN DEĞİL

Siyasi partilerin 24 Haziran Genel Seçimleri için YSK’ya sunduğu aday listeleri vatandaşta karşılık bulmadı. Aydın seçmeni, listelerdeki isimlerden memnun değil.

22 Mayıs 2018 - 18:56 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli  24 Haziran Genel Seçimleri için siyasi partiler Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerini sundu. Partilerin Aydın’daki listeleri, başta AK Parti olmak üzere CHP, MHP ve İYİ Parti tabanını memnun etmedi. Seçmen, adayların bir çoğunun halkta karşılık bulmadığını belirtti.
CHP listesinde bir çok aday adayına haksızlık yapıldığına dikkat çeken vatandaşlar, sıralamadaki isimlerin Aydın’a yararı olmayacağını savundu.
AK Parti’nin Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz isimleriyle sürpriz yaptığını ifade eden halk, bu tercihlerin oy kaybına neden olabileceğini söyledi.
MHP’de Deniz Depboylu dışındaki adayların elle tutulur bir yanı olmadığını ifade eden vatandaşlar, İYİ Parti’deki isimlerin bir çoğunun da tepeden inme olduğunu dile getirdi.
“LİSTELERDEN ÇOĞU KESİM RAHATSIZ”
Çoğu kesimin aday isimler nedeniyle rahatsız olduğunu ifade eden İbrahim Önal, “Ancak bu listelerle bazı şeylerin yerine oturduğunu düşünüyorum. CHP’de genel başkan yardımcısının Aydın’da 1. Sırayı alması normal. Diğer partilerde de genel merkez düzeyinde isimler var bunların olması sevindirici” diye konuştu.
“TEPEDEN İNME SİSTEMİ UYGULANDI”
Adayların “atama” usulüyle listelerde yer aldığını savunan Sunay Bilgin, “Listeler liderlerin atadığı kişilerle dolu. Muhalefetteki partiler tek adam rejimi diye bağırıyorlar ama muhalefetin onlardan kalan bir yanı yok. CHP düne kadar Aydın’da ön seçim yapıp halkın nabzını yokluyordu ama şimdi bu yapılmıyor. Bugün Metin Lütfi Baydar gibi aydın bir insan liste dışında kaldı. Fulya Üstündağ gibi bu partiye büyük hizmet olan bir kişi son sırada. Diğer yandan Kuvvet Erim’in Aydın’a ne yararı olur” ifadelerini kullandı.
“ADAYLAR TANINMIYOR”
Listedeki adayların birkaç isim dışında bir çoğunun tanınmadığına dikkat çeken Bülent Er, “Halk tanımadığı insana nasıl oy versin. Partilerin halk içerisinden tanınmış ve iş yapabilecek insanları parlamentoya göndermesi lazım ancak bunu yapmıyorlar. Tüm partilerdeki, adayların hiç biri halkla iç içe değil” dedi.
“İLK İKİ SIRADAKİLER FAYDALI OLUR”
Adaylar arasında yalnızca bir ve ikinci sıradakilerin tanındığını söyleyen Ali Kaplan, “Mustafa Savaş, Kuvvet Erim, Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Deniz Depboylu isimleri Aydın’a yararlı olur. Umarım memleketimiz için hayırlı olur” şeklinde konuştu.ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort