Vatandaş akın etti!

Hükümetin aldığı ÖTV indirimi piyasaları hareketlendirdi. Belli oranda ekonomik durgunluğun yaşandığı Nazilli’de son karardan sonra özellikle beyaz eşya satışında artış gözlendi. Düğün yapacak çiftler bu karardan sonra mağazalara akın etti.

06 Şubat 2017 - 15:32 0
reklam

Yağmur Âşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ-Hükümetin otomotiv, inşaat, beyaz eşya ve mobilya sektöründe 30 Nisan’a kadar ÖTV indirimine gitmesi piyasalarda beklenen hareketliliği sağladı. Özellikle düğün hazırlığında olan çiftler mağazalara akın etti.

Hükümetin likit akışını hızlandırıp ekonomiyi canlandırmak için uygulamaya geçirdiği kararların piyasaya etkisini her geçen gün olumlu yönde gözlemlediklerini söyleyen Nazilli’deki mağaza sahipleri, bu durumdan herkesin kazançlı çıktığını kaydetti.

20 yıldır beyaz eşya ve mobilya sektöründe hizmet veren Mehmet Ağca, ÖTV indiriminin başka tüketim mallarında uygulanacağına ilişkin beklenti içinde olduklarını kaydederek başlattıkları hazırlıklarla yakında düğün paketi kampanyalarını duyuracaklarını belirtti.

Yaklaşık bir haftadır devam eden hareketliliğin Nisan sonuna kadar süreceğini ifade eden Ağca, mobilyada benzer canlanmanın yakın tarihte başlayacağını söyleyerek düğün hazırlığında olan çiftlerin sipariş vermeye başladığını sözlerine ekledi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam