Vatandaş Artık Yemiyor

Aydın Büyükşehir Belediyesini kazanacaklarını söyleyerek meydanlara çıkıp hayal kırıklığı yaşayanların, Özlem Çerçioğlu’nu yıpratmak için “yalan ve iftira” kampanyasına sarıldığını belirten büyükşehir yetkilileri, mahkemeye gitmeye hazırlanıyor.

reklam
30 Mayıs 2016 0
reklam

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Özlem Çerçioğlu aleyhinde “yalan ve iftira” dolu haberler yaptığı ileri sürülen AK Parti’ye yakın İzmir merkezli Yeniasır gazetesine yargı yolu göründü.

Yeniasır Gazetesinin, Aydın Büyükşehir Belediyesi aleyhinde sistematik olarak planlı bir şekilde “hayali ve maksatlı” olarak haber ürettiğini belirten büyükşehir kaynakları, hukuki hiçbir dayanağı olmadığını savundukları iddiaları net bir dille yalanlayarak söz konusu haberler nedeniyle gazete ve muhabiri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

“YALANA BAŞVURDULAR”

İktidara yakın Yeniasır Gazetesinin, “adrese teslim ihaleler” başlığıyla duyurduğu ve amacı belli olan hayali senaryolarla Özlem Çerçioğlu ve Aydın Büyükşehir Belediyesini karalamaya çalıştığını savunan yetkililer, büyükşehir belediyesini alamayanların son çare olarak böylesi yalanlara başvurduklarını kaydetti.

aydin-bsb-baskan-adayi-ozlem-cercioglu-oyunu-kullandi

Yaşananların bir orta oyunundan ibaret olduğunun altını çizen büyükşehir kaynakları, “anlaşılan 2019 yerel seçimlerinde büyükşehir belediyesini demokratik yollardan alamayacaklarını anlayanlar, zihinleri bulandırarak kendilerine alan oluşturmaya çalışıyorlar. Ama vatandaş artık bunları yemiyor. Ne yapsalar boş. Bu tür iftiralarla acziyetlerini ortaya koyuyorlar” diyerek, hukuka güvendiklerini belirttiler.

PROJE SAYIŞTAY’DAN GEÇMİŞ

Yeniasır Gazetesi’nin iftira niteliğinde haber yaptığını belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi, yayınladığı yazılı açıklamayla tüm gerçekleri ortaya koydu.

Sayıştay’ın söz konusu ihaleyi birçok kez denetlediğini, ihale dosyalarının incelendiğini ve yasalara uygunluğunun da bu yolla tescil edildiğinin belirtildiği yazıda şu ifadeler dikkat çekti;

“Yeni Asır Gazetesinde 30.05.2016 tarihinde, Aydın Büyükşehir Belediyesi proje işleri ile ilgili olarak yayımlanan haber tamamen hayal ürünü ve  maksatlı olup  gerçeği yansıtmamaktadır.

aydin-ilk-buyuksehir-belediye-baskanini-sececek-CHA-1388866-1-t

İftira niteliğindeki  habere konu edilen proje yapım işlerinin tümü 4734 Sayılı Kanun uyarınca yapılmış ve proje ihalelerinin tümünde rekabet koşulları sağlanacak şekilde firmalar iştirak etmiş ve yine aynı yasanın öngördüğü şekilde en avantajlı teklifi veren firmalardan hizmet alınmıştır.

Kaldı ki; söz konusu proje işlerinin tümü Sayıştay tarafından daha önce  denetlenmiş, ihale dosyaları da incelenmiş, ilgili yasalara uygun olduğu bu yolla da tescil edilmiştir.

Gerçek dışı haberin, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin kurumsal kimliğini zedelemeye yönelik olduğu  son derece açıktır.  Söz konusu  gerçek dışı haberi yayınlayan Yeni Asır  Gazetesi ve Yeni Asır Gazetesi muhabiri Fatih Şendil ile ilgili  olarak Cumhuriyet Baş Savcılığına  gerekli suç duyurusunda bulunulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam