Vatandaş hastanelik oldu

Türkiye’nin en ılıman iklimine sahip illerinden biri olan Aydın’da vatandaşlar sıfırın altına düşen havaya dayanamadı. Soğuk algınlığı şikayeti ile hastanelere müracaat eden hasta sayısı son bir haftada 2 katına çıktı.

12 Ocak 2019 - 11:38 0
reklam

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Aydın’da soğuk geçen havaların vatandaşları olumsuz etkilediğini söyledi.

Türkiye’nin en ılıman illeri arasında yer alan ve kar yağışının nadir görüldüğü illerden biri olan Aydın’da son haftalarda don ve buzlanma yaşandı.

Kış mevsiminin geçtiğimiz yıllara oranla daha sert geçtiği Aydın’da vatandaş sert ve soğuk geçen kış mevsimine hazırlıksız yakalanınca hastanelerde ciddi bir yoğunluk oluştu.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, vatandaşların mevsim boyunca soğuk algınlığı, gribal enfeksiyon ve diğer kış hastalıklarına karşı daha dikkatli olmalarını istedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz, “Aydın’daki ani hava değişimi vatandaşlarımızı olumsuz etkiledi. Gerek Aydın Devlet ve Atatürk Devlet Hastanesi, gerekse Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde bir anda günlük poliklinik sayılarında yüzde 100 artış oldu. Önceleri bir hastanede günlük 600-700 kişi olan hasta sayımız son soğuklardan sonra sayı 1400’lere ulaştı” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-