Vatandaşın Dikkati Faciayı Önledi

Van’da facianın eşiğinden dönüldü. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı yakınlarında rögara yerleştirilen patlayıcı, güvenlik güçlerince imha edildi.

reklam
29 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Edinilen bilgiye göre, yol kenarında yürürken bir kablo gören vatandaşın ihbarı üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. Van-Hakkari kara yolunu trafiğe kapattı.

van-jandarma-asayis-kolordu-komutanligi-yakinlarinda-rogara-yerlestirilen-002

Güvenlik güçleri, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı yakınlarında rögara üç mutfak tüpü içerisinde el yapımı patlayıcı yerleştirildiğini tespit etti.

 

Çevre güvenliği alındıktan sonra el yapımı bomba kontrollü bir şekilde patlatıldı. Patlama sırasında büyük bir gürültü meydana gelirken, yolda iki metre derinliğinde ve beş metre genişliğinde bir çukur oluştu. Çevredeki evlerde de küçük çapta hasar oluştu.
Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.vanda-faciadan-donuldu Patlamanın etkisiyle aynı güzergah üzerinde bulunan birçok rögar kapağı da yerinden fırladı. Yapılan incelemenin ardından yola fırlayan parçalar temizlenerek, tekrar trafiğe açıldı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam