Vatandaşlık dersi verdi!

Nazilli’nin Yazırlı mahallesinde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan Şener Taş isimli duyarlı vatandaş, örnek hareketi ile gönülleri fethetti. Hürriyet Caddesi üzerinde cüzdan bulan Taş, içinde yüklü miktarda para olduğun u görünce hemen belediyeye giderek güvenlik görevlisine teslim etti.

reklam
04 Temmuz 2016 0
reklam

123

Eşref Özbağcı / Aydın Haber Ajansı- NAZİLLİ- Nazilli’nin Yazırlı mahallesinde hayvancılıkla uğraşan 42 yaşındaki Şener Taş, Hürriyet Caddesinde bulduğu cüzdanı Belediyeye teslim ederek vatandaşlık dersi verdi.
Şener Taş Arefe günü Hürriyet Caddesinde gezdiği sırada yerde bir bayan cüzdanı gördü. Bayan cüzdanını eline alan taş kimliğini öğrenmek için açtığında içinde yüklü miktarda para ile karşılaştı. Vatandaşlık dersi veren Taş, cüzdan sahibinin kısa sürede bulunması için Belediyeye teslim etti.
Manşet Gazetesi muhabirine konu hakkında bilgi veren Şener Taş “Hürriyet Caddesinde yürürken, önümde pembe renkli bir bayan cüzdanını gördüm. Sahibini öğrenmek için açtığımda içinde yüklü miktarda parayla karşılaştım. Bunun üzerine cüzdanı hemen kapatarak, sizlerin aracılığıyla Belediyeye götürdüm ve güvenlik görevlisine teslim ettim. Vatandaş oruçlu, dalgın olabilir, ihtiyacı olan birisi olabilir, umarım kısa sürede sahibine ulaşır” şeklinde konuştu.
Cüzdanı teslim aldıktan sonra tutanak tutan ve anons yapılmasını sağlayan Nazilli Belediyesi güvenlik görevlisi Ertan Çakır, duyarlılığından dolayı Şener Taş isimli vatandaşa teşekkür ederek elini sıktı.

Öte yandan cüzdan sahibinin F.S. isimli bir bayan olduğu öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam