Veliler kayıt iptali için akın etti

Milli iradeyi sekteye uğratmaya yönelik Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminden sonra yürütülen operasyonlar milli eğitime de yansıdı.

reklam
21 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Milli Eğitim Bakanlığının “Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar”dan haklarında işlem başlatılan 626 okulu kapatma kararının ardından Nazilli’de bulunan özel bir kolejin önünde hareketli saatler yaşanıyor.

Gülen grubuna yakınlığı ile bilinen okulda eğitim gören çocuklarının kayıtlarını silmek isteyen veliler, Pazartesi’den bu yana yoğun bir çaba harcıyor.

Hemen her gün özel okula gelerek çocuklarının başka bir eğitim kurumuna naklini yapan veliler, milli eğitimi arayarak izleyecekleri yol hakkında yardım istiyor.

Çocuğunu Gülen grubuna yakınlığı ile bilinen özel kolejde okutan bir veli, Cuma gecesi yaşanan darbe kalkışmasını dehşetle izlediklerini kaydederek Türkiye’yi esir almak isteyen ihanet şebekesine karşı milletçe karşı konulması gerektiğini belirtti.

Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelinde Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen 626 okulun kapatılması kararını verip bu kurumlarda görev yapan 21 bin 683 personelin çalışma izin onaylarını iptal etti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam