Vergi rekortmenleri ödüllerini aldı

Aydın’da 2017 yılı gelir vergisi ve kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde ilk 100’e giren Nazilli Ticaret Odası üyeleri törenle ödüllendirildi. 2’inci el motorlu araçlar satış sorumlusu mesleki yeterlilik ve KOSGEB girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

12 Ocak 2019 - 10:03 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Ticaret Odası vergi rekortmeni üyelerini ödüllendirdi. Aydın Vergi Dairesi tarafından kentteki 2017 yılı gelir vergisi ve kurumlar vergisi rekortmenler listesinde il genelinde 19. sırada yer alan Ziya Aksüt ve 25. sıradan listeye giren Kemal Erkin olmak üzere yedi üyeye törenle ödülleri verildi. Nazilli Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, daire müdürleri ve iş adamları katıldı. Törende İkinci el motorlu araçlar satış sorumlusu mesleki yeterlilik ve KOSGEB girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan üyelere de belgeleri teslim edildi. Kursiyerler, belgelerini protokol üyelerinin elinden aldı.

“KALKINMAK İÇİN ÜRETMELİYİZ”
Ülkenin kalkınması için büyük bir özveriyle çalışan işverenleri tebrik eden Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Ülkemizin kalkınması için en büyük görev üretmektir. Girişimci sayımız ne kadar artarsa üretimimiz, ihracatımız ve iş alanlarımız artacak. Gelişmiş ülkelerle aramızdaki kişi başı milli gelir farkını kapatmak için girişimci sayımızı arttırmalıyız. En önemlisi de kadın girişimcilerimiz arttırmalıyız” ifadelerini kullandı.

“GİRİŞİMCİ SAYISI ARTTIRILMALI”
Özel sektörü kalkındırmak için devlet desteklerinin sürdüğünü belirten Erim, “İlimizde desteklerden faydalanabilecek sektörlerin en başında tarım ve hayvancılık, tekstil ile turizm gelmektedir. İlçelerimize yaptığımız organize sanayi alanlarıyla girişimcilerimize imkan sağlıyoruz. Efeler’de 697 dönümlük bir arazide kurulması planlanan jeotermalle ısıtılıp soğutulacak olan sera organize sanayi bölgesi bunlardan biri. Bir diğeri ise Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nin yükünü tren yoluna bağlayacak proje” dedi.

“ÜYELERİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İlk 100 içerisine yer alan üyeleri tebrik eden Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Girişimcilerimiz de inşallah iş yerlerini açarlarsa bu vergi rekortmenleri arasında kendilerine yer bulur. Bizim var olma sebebimiz üyelerimiz. Onların menfaati yönünde çalışmalar yapmak ve kamuoyunu bilgilendirmek. Elimizden geldiğince üyelerimizi temsil etmeye çalışıyoruz ve onları daha iyi yerlere taşımak istiyoruz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-