Yakayı ele verince çareyi soyunmakta buldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde akıllara durgunluk veren bir hırsızlık olayı yaşandı. İş yerine döviz bozdurmak amacıyla gelen çarşaflı kadın tırnakçılık yöntemiyle işyeri sahibini dolandırmak istedi. Yaptığı anlaşılınca da yavuz hırsız sahibini bastırır atasözünü aratmayacak bir manevrayla kendisine saldırılıyormuş izlenimi yaratmak için, soyunarak kaçtı.

reklam
26 Haziran 2016 0
reklam
reklam

haberici (1)

İbrahim Sözen Caddesi üzerinde bulunan iş yerinin sahibi Mehmet Varol, kadının iş yerine girdikten sonra 500 Euroyu kendisine uzatarak bozmasını istediğini söyledi. Şaşkınlık içinde yaşadıklarını anlatan Varol şunları söyledi; “Kendisine 500 euronun o anki karşılığı olan bin 615 Türk lirasını sayarak verdim. Bana kendi iş yerinden 500 Euronun karşılığının bin 670 lira olduğunun söylendiğini belirtince parayı geri vermesini 500 Eurosunu almasını istedim. 500 Euroyu alırken bana elindeki parayı uzattı. Parayı doğrudan kasaya koymak yerine para sayma makinesine koyduğumu fark edince elindeki cüzdanın altına sakladığı 500 lirayı bu da sizin diyerek bana uzattı. Parayı saymasaydım 500 lirayı alıp gidecekti. Kendisine durmasını söylememe bile fırsat vermeden iş yerinden çıkarken kapıda kendisini bekleyen bir başka bayan ve 3-4 yaşlarında bir çocuk olduğunu gördüm. Hızla yolun karşısına geçtiler. Ben de arkalarından koşarak geldim ve bir taraftan polisi ararken diğer taraftan kadını tutmaya çalıştım. Caddenin ortasında kadın çarşafı üzerinden çıkararak anadan doğma kaldığında neye uğradığımı şaşırdım. Bir taraftan da kurtarın bana saldırıyor diye bağırıyordu. Şaşkınlığımızı üzerimizden atamadan kadın caddede çıplak vaziyette kayboldu” dedi.

haberici (2)

  1. Olayın ardından iş yerine gelen emniyet güçleri kamera görüntülerini alırken, kadını bulmak için soruşturma başlattı.
reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam