Yaralıları Hastanede Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler’de meydana gelen bombalı saldırının ardından açıklama yaptı.Hastanedeki yaralıları ziyareti sonrası konuşan Erdoğan, “Ciğerimiz yanıyor, mücadelemiz kıyamete kadar sürecek.”dedi.

reklam
07 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler’de meydana gelen bombalı saldırıda 7 polisin şehit olduğu, 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 36 kişinin ise yaralandığı hain saldırı sonrası hastaneye giderek yaralıları ziyaret etti.

Erdoğan saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, ” Başsavcılığımız bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Bunun affedilir, bağışlanır yanı yok. Teröristten her zaman her yerde bu tür şeyler beklenir. Mücadelemiz devam edecek” dedi.

42cf73fd-fcf0-41db-bd71-eed3d6343810

ERDOĞAN: “CİĞERİMİZ YANIYOR”

Erdoğan, hastane ziyareti sonrası açıklamalar da bulundu ve net konuştu. “Ciğerimiz yanıyor” diyen Erdoğan şunları söyledi: “Milletçe başımız sağolsun. Haseki Hastanesi’nde yoğun bakımda 2 hastamız var. Birinin ameliyatı devam ediyor. Diğer hastalarımızı ziyaret ettik, durumları gayet iyi. Kendileriyle kısa bir sohbetimiz oldu. Ufak tefek zedelenmeler olmuş. Onlar da kısa sürede taburcu edilecek. Başsavcılığımız bölgede çalışmalarını yapıyor. 7 polis şehidimiz, 4 sivil şehidimiz ile ilgili adli işlemler devam ediyor. Bu işlemlerin ardından ailelerine teslim edilecekler. Böylece onları da ebedi aleme uğurlamış olacağız. Terör örgütünün özellikle sivil, polis, asker ayrımız bizi bağlamaz. Sonuçta şehit olan insandır. Bu insanlığa karşıdır. Bizim askerimizin, polisimizin, korucumuzun görevi, milletin güvenliğini sağlamaktır. Bu yükümlüğe karşı terör eylemleri yapılmaktadır. Bunun affedilir hiçbir yanı yoktur. Biz teröristlere karşı mücadelemizi vereceğiz. Tabiki şehitlerimiz var, ciğerimiz yanıyor; ama her şeyin bir bedeli var. Bu mücadele kıyamete kadar sürecek.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam