Yaramaz Çocuk süt kazanına düşünce…

4 yaşındaki Yasin Y. Evlerinin bahçesinde oynarken, annesinin peynir yapmak için bahçede kaynattığı süt kazanının içine düştü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Minik Yasin’i 112 acil ambulans helikopteriyle Nazilli’den İzmir Ege Üniversitesi’ne sevk etti.

reklam
07 Temmuz 2016 0
reklam

Edinilen bilgiye göre geçimini halk pazarında peynir satarak sağlayan Engin ile Ayşegül Yağcı çifti, evlerinin bahçesine kurduğu yer ocağında süt kaynatmaya başladı. Kara kazanda kaynayan sütü soğuması için odun ateşinden alan anne Ayşegül Yağcı diğer işleri için mutfağa gitti. Birden Minik Yasin’in çığlıklarıyla kazanın başına gelen anne ve baba çocuğu süt kazanının içinde buldu. Baba Engin Yağcı, acı içinde ağlayan oğlunu kazandan çıkararak, durumu 112 Acil Servis’i bildirdi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi olay yerinde yaptığı minik Yasin, Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

haberici (4)
Nazilli Devlet Hastanesi ekipleri Yasin için vücudunda  %80 oranında yanık tespit etti.

haberici (6)

Durum hastanesi yetkilileri tarafından Sağlık Bakanlığına bildirildi.

haberici (3)

Derhal Nazilli Şehir stadına iniş yapan 112 acil helikopterine kara ambulansı içinde bekletilen Minik Yasin alındı.

haberici (1)

Enfeksiyon kapmaması için büyük çaba sarf edildi. Helikopter ambulans çocuğu İzmir Ege Üniversitesi Yanık Bölümüne götürdü. Yağcı ailesinin yakınlarının da geldiği Şehir Stadı’nda küçük Yasin için dualar edildi.

haberici (2)

Anne Ayşegül ve baba Engin Yağcı, oğullarının arkasından gözyaşı döktü.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam