Yargıda hesap verecek

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Adalet er veya geç yerini bulur. Bu konuda herhangi bir sıkıntısı olan yargıda hesabını verecektir” dedi.

26 Mart 2018 - 19:27 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, ihalede usulsüzlük soruşturmasında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrılmasını değerlendiren AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Adalet er veya geç yerini bulur. Bu konuda herhangi bir sıkıntısı olan yargıda hesabını verecektir” dedi.

FETÖ/PDY’nin yerel yönetimler imamı olduğu öne sürülen ve Mersin Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ/PDY üyeliği suçundan yargılanan firari sanık Erkan Karaaslan hakkında Aydın’da yürütülen soruşturma kapsamında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrılması, deprem etkisi yarattı.
Karaaslan’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ve ASKİ’den fason şirketler aracılığıyla aldığı öne sürülen ihalelerin Çerçioğlu’na uzanması ile ilgili AK Parti’den ilk kez açıklama geldi.
AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Erkan Karaaslan’la ilgili soruşturma dosyasında, Büyükşehir Belediye Başkanının da şüpheli sıfatıyla ifadeye davet edildiği hususu geçen hafta basına da konu oldu. Bu konuda yargı süreci devam ediyor” dedi.
Yargı sürecinin işlediğini ifade eden Özmen, “Adalet er veya geç yerini bulur. Bu konuda herhangi bir sıkıntısı olan yargıda hesabını verecektir” ifadelerini kullandı.
Yargıya intikal eden sürecin devam ettiğini vurgulayan Özmen, “Türkiye’de bağımsız yargı süreci, hakimlerimiz, savcılarımız soruşturmayı takip ediyorlar. Eğer gerçekten bir suç işleyen varsa bu gizli kalmaz. Er veya geç ortaya çıkar” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam