Yarın çeker gideriz

Büyükçekmece Tepecikspor maçının 89. Dakikasında atılan ikinci golden sonra tribünlere dönerek taraftara hakaret ettiği ileri sürülen teknik direktör Ahmet Kazım Ertem, maçın başlama vuruşundan itibaren kendisine yapılan hakaretlere tepki gösterdiğini belirtip, ‘Yarın çeker gideriz. Biz yaptık burada yapacağımızı’ diyerek istifa sinyali verdi.

27 Şubat 2017 - 19:01 1
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Nazilli Belediyespor’da Büyükçekmece Tepecikspor maçından sonra Teknik Direktör Ahmet Kazım Ertem ile taraftar arasında yaşanan ve stadyum dışına taşan ‘küfür’ tartışması siyah beyazlı camiayı gerdi. Maçın 89 dakikasında atılan golden sonra Ahmet Kazım Ertem’in kendilerine dönerek el kol hareketi yapıp küfür ettiğini ileri süren bir grup taraftar stadyum dışında takım otobüsüne yürüyerek ‘istifa’ sloganı attı.

Güvenlik güçlerinin yatıştırdığı olaylardan sonra tesislere gelerek dinlenmeye çekilen teknik patron Ertem, MANŞET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş’a açıklamalarda bulundu. Açıklamasında yönetimle arasında bir sorun olamadığını kaydeden Ertem, yaşananları ‘birilerinin provokasyonu’ şeklinde değerlendirdi.

HERKES İŞİNE BAKSIN

Taraftarlar 1. dakikadan itibaren başladılar. Ne anamız kaldı ne avradımız sürekli hakaret. Onu değiştir bunu değiştir hiç susmadılar. Ben durup dururken niye hakaret edeciğim ki burada bir tane Nazillispor var ona da saygı duyacaklar. Almışım Amatörden sağdan soldan oyuncuları 8 maçta 8 puan alan takımı ben kümede bıraktırıyorum ne anamız kalıyor ne de avradımız. Benim ne işim olur seyirciyle ama benim bildiğim seyirci kendi takımının hocasına sahip çıkar. Birileri tarafından provoke edilmiş bir olay diyorum ben. Yönetimle benim hiçbir problemim yok. Yönetimle benim niye görüş ayrılığım olsun ki. Bizde insanız bizimde bir birikimimiz var. Bizimde patlama noktasına geldi. Benim hatam ne? Muhatap olamam lazımdı. Ama bende insanım yani çünkü bu şehrin takımını bir yerlere getirmeye çalışıyoruz.

TARAFTAR ÖNCE KENDİSİNE SAHİP ÇIKSIN

Taraftarlar teknik direktörü istifaya çağırıyor. Çağırsın, taraftar önce kendine sahip çıksın.  Herkes kendi görevini yapsın. Benim bir gerginliğim yok. Yönetim kurulu mu verecek istifa kararını taraftar mı?  O da çok önemli değil. Günü kurtarmak için hocalık yapan hoca değiliz. Yarın çeker gideriz. Biz yaptık burada yapacağımızı. 8 maçta 8 puan almış dünyalar harcanmış bir takıma yaptık yapacağımızı. Teknik direktöre saygı duyulmayıp oyunun birinci dakikasından itibaren hakaret vari, takımı yıpratıcı, onu çıkar bunu çıkar o girsin bu girsin. 3 oyuncu değişmiş oyuncu değiştirdiğime bağırıyorlar. Şimdi ne kadar dikkate alacağım bunu. Taraftar 12. Güçtür yapıcı olur. Çok önemli değil şimdi herkes çok gergin.  Biz bir sağılıklı düşünelim 24 saat geçsin kararımızı veririz. Bizim kimseye bir bağlılığımız yok gebeliğimizde yok.

İSTİFA SİNYALİ

Hiç fark etmez, hiç değişmez bizim için. 20 takım çalıştırdım ben 2 şampiyonluğum var. 4 kere Play-Off finalim var. 4 tane takımı küme düşmekten kurtardım. Onun için herkes her şeyi söyler. Ama böyle birinci dakikadan itibaren şartlanmış provoke edilmiş böyle bir şey olmaz. Biz Yunanistan takımı mıyız? Orda o çocuklar top oynuyorlar karşında rakip yok mu dünyada hep kazanan takım mı var. Hep iyi oynayan takım mı var. Erzurum takımı Nobre’ye 1 trilyon para verdi gitti yenildi şampiyonluğu gidiyor. O zaman onlar ne yapacak bizim bu taraftarlar olursa.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

murat sinav

Bu adam biz de başarılı oldu mu da sizce tekrar aldık bunu, 10 maç ceza alan bir teknik direktörü.Terbiyeden bahsediyor kendisi hakemlere küfredip ceza almadı mı. 3 maç önce hakemlere küfredecem diye yedek kulübesinden bir fırladı ki düştü kalktı bir daha küfretti. Cüneyt hocadan sonra bu niye getirildi. Altyapıdaki hocayı getirsen bundan başarılı olurdu. Erzurum maçındaki o haysiyetsiz futbolun oynanmasında hiç mi suçu yoktu.sezon başında geldi de ne yaptı ki.Bu adamın en güzel müfettişi futbolculardır.Futbolculara sorulsun nasıl birisi olduğunu.Tazminat verilmicekse derhal gönderilsin. Altyapı oyuncularını takıma kazandıracak cesaretli gerçek Nazillili olan bir teknik direktör getirilsin.

reklam

reklam

reklam