Yasak aşk cinayetinde karar verildi!

Aydın’daki ‘yasak aşk’ cinayetinde karar verildi.

27 Mart 2018 - 15:59 0
reklam
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Efeler’de yasak aşk yaşadığı sevgilisinin kocası Cemil Hacılar’ı (61) öldüren Erkan T. (44) kasten adam öldürme ve ateşli silahlar kanununa muhalefet suçlarından 26 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Ata Mahallesi Doğu Aydın Bulvarı ile 620’nci sokağın kesiştiği noktada, 19 Mayıs 2017 meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, Cemil Hacılar ile evli olan M.H., bir süre Erkan T. ile yasak aşk yaşayıp daha sonra eşine geri dönmüştü. Bu nedenle anlaşmazlık yaşayan Cemil Hacılar ile Erkan T., olay günü karşı karşıya geldi.

Erkan T., yasak aşk yaşadığı M.H.’nin kocası Cemil Hacılar’ı önce silahıyla vurup ardından üstünden arabayla geçti. Hastaneye kaldırılan Cemil Hacılar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Hazırlanan iddianamede, ateşli silahlar kanununa muhalefet, kasten Öldürme, silahla tehdit ve basit yaralama suçlarından cezalandırılması istenen Erkan T., Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.
Tutar hakkındaki karar, davanın 4. duruşmasında verildi. Erkan T.’yi, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptıran Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak cezayı 25 yıla indirdi. Ayrıca heyet, ‘yaralamaya teşebbüs’ ve ‘ateşli silahlar kanununa muhalefet’ suçlarından da Erkan T. hakkında 1 yıl 3 ay daha hapis cezasına hükmetti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam