Yaşayan Efsane Nazilli’de!

Nazilli Belediyespor’un efsane isimlerinden Aktay Atilla, İzmir Yeşilyurt’taki huzurevinden Nazilli Haluk Alıcık Huzurevi’ne getirildi.

reklam
18 Ekim 2016 1
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Belediyespor’un yaşayan efsanelerinden 77 yaşındaki Aktay Atilla, Haluk Alıcık Huzurevi’ne yerleşti. Zamanın en gözde oyuncularından olan, güçlü fiziği, hırslı yapısı ve beyefendiliğiyle ön plana çıkan efsane oyunu artık Nazilli’de yaşayacak.
02
Siyah incilerin tarihindeki ilk şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Atilla, Nazilli Belediyespor eski kulüp menajeri Orhan İbiş tarafından İzmir Yeşilyurt Huzurevi’nden alınarak Nazilli Haluk Alıcık Huzurevi’ne getirildi. Dün akşam saatlerinde Nazilli’ye getirilen Aktay Atilla, “Artık buradayım. Nazilli’yi çok seviyorum, burada dostlarım var. Nasip olursa ömrümün geri kalan kısmını burada geçirmek istiyorum. Bu zamana kadar Nazilli Belediyespor’u internet üzerinden, özellikle de sosyal medyadan takip ediyordum. Bundan sonra Nazilli Belediyespor maçlarına da geleceğim. Buraya gelmem de katkısı olan herkese teşekkür ederim.” dedi.
03

AKTAY ATİLLA KİMDİR?
1939 yılında Manisa Akhisar’da doğan Aktay Atilla, 19 yaşında İzmir Demirspor’da futbola başladı. 1965 yılında İzmir Ülküspor’da forma giyen Atilla, bir sezon sonra Aydınspor’a transfer olarak siyah beyazlı kulübün ilk oyuncuları arasında yer aldı. 2 sezon Aydınspor’da forma giyen Aktay Atilla 1968 yılında Nazillispor’un ilk başkanı Ali Fuat Amasya tarafından transfer edildi. 68/69 sezonunda Nazillispor’da şampiyonluk yaşayan Atilla, sezonun son karşılaşması olan Eskişehir maçında yan bağlarının kopması sebebiyle futbolu bıraktı. 77 yaşındaki efsane hiç evlenmedi. İstanbul’da yakınları bulunan Atilla huzurevinde yaşamayı tercih etti. Aktay Atilla Nazilli’yi çok sevmesi sebebiyle Nazilli Haluk Alıcık Huzurevi’ne gelmek istedi.
Öte yandan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın efsane ismin Nazilli’ye gelmesinde yardımcı olduğu öğrenildi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Nuri ÖNEL

Saim- Muammer- Mehmet Ali -Hanna- Aktay- Kemal- Orhan – Muhittin- Babür – Recep Tufan
1968-69 Şampiyon Kadro

reklam

reklam