Yeni dönem yoğun başladı

Nazilli’de yaşayanlar dikkat. Bugün başladı…

02 Nisan 2018 - 15:02 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Pasaport, kimlik ve sürücü belgelerine ilişkin işlemler, 2 Nisan’dan itibaren ilçe nüfus müdürlüğünde yapılmaya başlandı. Yenilenen sistemle nüfus dairelerinde yoğunluk oluştu.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı düzenleme ile Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi. Yeni düzenlemeyle vatandaşların, pasaport, ehliyet ve kimliklerini tek bir noktadan alabilmesi sağlandı.
YOĞUNLUK OLUŞTU
2 Nisan’dan itibaren yürürlüğe giren uygulamanın ardından ilçe nüfus dairesinde eskiye oranla yoğunluk meydana geldi. Vatandaşlar, pasaport pasaport yerine geçen belgeler ve ehliyetlerini çıkartmak için İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne akın etti. Memurlar, yeni sisteme alışmakta güçlük çekenlere yardımcı oldu.
İŞLEMLER DAHA HIZLI OLACAK
Yeni sistemle birlikte işlemlerin daha kolaylaşacağını belirten İlçe Nüfus Müdürü Osman İslamoğlu, “Artık vatandaşlarımız bir çok belgeyle uğraşmadan daha hızlı olarak bu belgelerini çıkartabilecek. İlk zamanlarda biraz yoğunluğumuz olacaktır ama ilerledikçe azalacaktır” ifadelerini kullandı.
2 PASAPORT İL MÜDÜRLÜKLERİNDE
2 pasaport türünün ilçede değil il müdürlüklerinde verildiğine vurgu yapan İslamoğlu, “Hususi Damgalı Pasaport” ve “Hizmet Damgalı Pasaport” almak isteyen vatandaşlarımız il müdürlüklerine başvurması gerekiyor. Onun dışındaki tüm işlemleri ilçe müdürlüklerinde yapabilirler” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam