Yeni kimlik kartlarına yoğun talep!

Yeni kimlik kartları için nüfus müdürlüklerine yüz binlerce kişi müracaat etti. Henüz başvuruda bulunmayanlar internetten ya da telefonla müracaat edebilecek.

reklam
09 Ocak 2017 0
reklam

Çipli kimlik kartları için yüz binlerce kişi nüfus müdürlüklerine müracaat etti. İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre şimdiye kadar 214 bin 655 kişinin kartları teslim edildi.

Yeni kimlik başvurusunda vatandaşlar nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belgelerden birisi ile son 6 ay içinde çekilmiş ve ICAO standartlarına uygun biyometrik bir adet fotoğraf ile birlikte başvurularını yapabilecek.

15 yaşını tamamlayan vatandaşlar müracaatlarını şahsen yapabilirken 15 yaş altı kişilerin yeni kimliklerinde fotoğraf bulunmayacak.

10 yıl boyunca kullanılabilecek olan yeni kimlik kartlarına, “https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr” internet sitesinden, “Alo 199” çağrı merkezinden randevu alınarak veya randevusuz ilçe nüfus müdürlüklerine gidilerek yapılabilecek.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam