Yenipazar tarihinde bir ilk!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları yönetimi ile ilçe kadın kolları başkanları, Aydın’ın Yenipazar ilçesinde bir araya geldi. Yenipazar ilçesi için bir ilk olan buluşmada, kadın kolları üyeleri 12 maddelik “Taksim-Yenikapı manifestosu” için imza topladı.

reklam
26 Ağustos 2016 0
reklam

e8542548-36db-46b9-acfc-ed57ac40942a

Hüseyin Kuyucaklıoğlu / Aydın Haber Ajansı- Yenipazar- Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı mitinginde milyonların önünde söz verdiği 12 maddelik “Taksim-Yenikapı Manifestosu”nun kabulü için imza kampanyası başlatan CHP’li kadınlar Yenipazar’da bir araya gelerek imza topladı. İlk kez böylesi bir buluşmaya ev sahipliği yapan CHP Yenipazar ilçe teşkilatı üyeleri, düzenlenen organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bir ay boyunca Turgut Özal parkında devam edecek imza kampanyasına yoğun katılım beklediklerini belirten İl kadın kolları başkanı Ayşe Özdemir, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı değerlendirdi;  “Genel başkanımızı hiç kimse yıldıramaz. O halkın sesi, halkın temsilcisi. Genel başkanımızın parti olarak, kadın kolları olarak sonuna kadar arkasındayız, yanındayız. Genel başkanımızı sonuna kadar sahip çıkıyoruz ve çıkacağız. Kınamıyoruz, şiddetle lanetliyoruz bu durumu. Kesinlikle nereden gelirse gelsin terörü lanetliyoruz.”

Cizre’de ki olaylara da değinen Özdemir, “İçimiz kan ağlıyor ve çok üzülüyoruz. Ülke olarak, millet olarak, ulus olarak başımız sağ olsun. Şehit olanların ailelerine başsağlığı diliyoruz; yaralılara şifalar diliyoruz. Başımız sağ olsun.” diyerek konuşmasını bitirdi.

956b6c33-bff9-42a6-8d00-707c188decf7

Yenipazar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sergül Duransoy ise, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayarak şu ifadeleri kullandı; “Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıda şehit düşen koruma görevlisine baş sağlığı, ailesine de sabırlar diliyoruz. Ayşe başkanımızın da dediği gibi genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız ve bu terörü lanetliyoruz.”

İMZA SONRASI TOPLANTI

İmzalarını atan kadın kolları başkanlarıyla toplantı gerçekleştiren İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, “İmza kampanyasını tüm ilçelerde başlatıyoruz. Bir ay sürecek olan imza kampanyasını Yenipazar’da açtık. İlçe başkanım Sergül Duransoy ve Yenipazar Kadın Kolları Başkanı Emine Saygılı’ya teşekkür ederim.” dedi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam