Yenipazar’a geri döndü!

Yenipazar’ın CHP’li eski belediye başkanı Yüsran Erden, 2014 seçimlerinden sonra yerleştiği İzmir’den baba ocağına geri döndü. 2019 yılı Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlere kısa bir süre kala Yenipazar’a dönüşünü ‘aday mı olacak?’ şeklinde değerlendirenlere yanıt veren Erden, ‘böyle bir niyetim yok’ dedi.

27 Ağustos 2018 - 14:47 0
reklam
reklam

Erdal SAVAŞ/Manşet Aydın-NAZİLLİ-Cumhuriyet Halk Partisi Yenipazar eski Belediye Başkanı Yüsran Erden, yaklaşık 4 yıldır yerleştiği İzmir’den taşınarak baba ocağına geri döndü. 2009 yılında yüzde 54,47’lik oyla belediye başkanı seçilen erden, 2014 seçimlerinde ise 18 puanlık bir gerilemeyle (36,25) koltuğu yüzde 42,91 oranında oy alan AK Partili Zafer savcı’ya devretmişti.

ADAYLIK BEKLENTİSİ YOK AMA…
İstanbul ve İzmir merkezli bir şirketin yönetiminde arkadaşlarına ağabeylik yapmak için Yenipazar’dan ayrı kaldığını söyleyen yüsran erden, ‘geri dönüşünüz başkan adayı mı olacak’ şeklinde yorumlanıyor sorusu üzerine, “Öyle bir düşüncem yok. Dönüşüm yerel seçimlerde tekrar belediye başkan adayı olma yönünde bir dönüş değil. Arkadaşlarımın ricasıyla İstanbul merkezdeki şirketlerine abilik yapmak üzere gittim sonrada dönme kararı verdim. Artık geri kalan ömrümü burada geçireceğim ama öyle bir düşünceyle dönmedim” diye konuştu. Erden, yenipazar’a hizmet etmek için bir makamda bulunmanın gerekli olmadığını belirterek partisinin görev vermesi halinde bundan kaçmayacağını mesajını vererek konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Burada gönüllü olarak hayata müdahale etmeyi sürdürürüm. Ama şu anda aktif siyaset yapmayı düşünmüyorum. Biz her zaman bize ne görev düşer diye düşündük. Zaten o yüzden belediye başkanlığına aday olduk ama hizmet için belediye başkanı olmak gerekmiyor.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam