Yenipazar’ın gururu Ege Tıp’ı tercih etti

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye 733’üncüsü olan Yenipazarlı Yaren Aydın, ilçenin gururu olmayı başardı. Yaren Aydın’ın ilk ve tek tercihi ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi oldu.

17 Ağustos 2018 - 10:34 0
reklam

Hüseyin KUYUCAKLIOĞLU/Manşet Aydın-YENİPAZAR- Nazilli Fen Lisesi’nden ikincilikle mezun olan Yenipazarlı Yaren Aydın, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye 733’üncüsü, Sayısal puan türünde 533,270 puan ile Yenipazar’da birinci; Nazilli’de ise üçüncü oldu. Yenipazar’ın gururu Aydın’ın sınav sonuçlarına göre tek tercihini ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi yönünde kullandı.
Yenipazar Esnaf, Sanatkarlar ve Şoförler Odası’nda Genel Sekreter olarak görev yapan Yüksel Aydın ve Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı olan Nihal Aydın’ın büyük kızları olan Yaren Aydın, ulaştığı bu puanlar ile Yenipazar’ın gururu olmayı başardı.

DERSHANEYE GİTMEDİM, OKUL KURSLARINA BAŞVURDUM
MANŞET Aydın Gazetesi’ne konuşan Yaren Aydın, dershaneye gitmeden okul kurslarında eğitim alarak bu başarıyı yakaladığını belirtti. Aydın, “24 Ocak 2000 tarihinde Nazilli’de doğdum. 2018 yılında Nazilli Fen Lisesi’nden ikincilikle mezun oldum. Altı yıldan beri hedefim, tıp okumaktı. Bu doğrultuda çok çalıştım; planlı ve doğru çalıştım. Dershaneye gitmeyerek; okul kurslarında sınava hazırlandım. Türkiye’de ilk bine girerek hedefime ulaşmamda bana destek olan aileme ve Nazilli Fen Lisesi öğretmenlerime çok teşekkür ederim. İlk tercihimi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi yaptım.” dedi.

“YENİPAZAR’A İYİ BİR DOKTOR OLARAK GERİ DÖNECEK”
Duygularını dile getiren Baba Yüksel Aydın ise, “Kızım Yaren’in sınav sonuçları ve aldığı dereceler bizi çok gururlandırdı ve mutlu etti. Kızımın bu başarısı Yenipazarlıları da sevindirdi. Umarım kızım, üniversite hayatında da başarılı olur ve Yenipazar’ımıza iyi bir doktor olarak geri döner.” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-