Yerli pamuk çeşitleri Aydın’da ele alındı

26 Mart 2018 - 11:39 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Aydın’da gerçekleştirilen Yerli Pamuk Çeşitlerinin Ege Bölgesinde Yaygınlaştırılması Projesi toplantısında, 70 kişiye eğitim verildi. Programda, katılımcıların pamuk yetiştiriciliği üzerine soruları yanıtlandı.

Aydın’da 2018 ve 2019 yıllarında uygulanacak olan Yerli Pamuk Çeşitlerinin Ege Bölgesinde Yaygınlaştırılması Projesi’nin faaliyetleri arasında yer alan eğitim toplantısı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. “Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında Pamuk Araştırma Enstitüsü ve İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve TARİŞ Ar-Ge Müdürlüğü’nün ortaklığında yapılan toplantıya, İlçe ve Şube Müdürlükleri’nden teknik elemanlar, Tarımsal Danışmanlık Yetki Belgesi Sahibi Ziraat Odalarında görev yapan Tarım Danışmanları ile Tarım Danışmanı Sertifikası olan mühendis, tekniker ve teknisyenlerden oluşan 70 kişi katıldı.

Programda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş’ın açılış konuşmasından sonra Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünden Proje Yürütücüsü Ziraat Mühendisi Dr. Volkan Sezener ve Ziraat Yüksek Mühendisi Süleyman Çiçek 2015 ve 2017 yıllarında tescil ettirilen Sezener76, Naz07, SC2079 ve SC2009 çeşitleri, Dr. Nazan Uzun ise Pamukta Bitki Gelişiminin İzlenmesi, Gübreleme ve Sulama hakkında sunum yaptı. Toplantı, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam