Yıldırım ve Ekibi Güvenoyu Aldı

Türkiye’nin 65. Hükümeti güvenoyu aldı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan hükümet, TBMM’den 315 güvenoyu aldı.

reklam
29 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

TBMM Genel Kurulu’nda, bugün AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet ile ilgili güven oylaması yapıldı.

22 Mayıs’ta gerçekleşen AK Parti Olağanüstü Büyük Kongresi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ile hükümeti kurma görevini alan Başbakan Yıldırım ve ekibi meclisten güvenoyu aldı.

Elektronik sistemle yapılan oylamaya 453 milletvekili katıldı.315 vekil evet oyu verirken, 138 milletvekili ise hayır oyu kullandı.

574ab09267b0a94a808514d4

ERCOŞKUN OY KULLANAMADI

Bu arada 315 kabul oyunun çıkması üzerine kulislerde AK Parti, 1 fire verdiği konuşulurken, gerçek kısa sürede anlaşıldı. AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı olarak yurtdışında olduğu için güven oylamasına katılamadı. AK Parti Milletvekili olan TBMM Başkanı İsmail Kahraman da oturumu yönettiği için oylamada yer almadı.

65-hukumet-icin-bugun-guven-oylamasi-yapilacak-7108828

“ARTIK 79 MİLYONUN HÜKÜMETİYİZ”

Başbakan Binali Yıldırım, güven oylamasının ardından teşekkür konuşması yaptı. Yıldırım, “AK Parti hükümetleri olarak bizim bir özelliğimiz var. Ne kadar oy alırsak alalım, artık 79 milyonun hükümetiyiz. Güzel ülkemiz, Türkiye’miz 65. Hükümet döneminde çok daha güzel hizmetleri, geçmiş dönemde yapılan hizmetlere ilave ederek Mustafa Kemal Atatürk’ün 2023 hedeflerine ilerleyecektir” dedi.

ATA’NIN HUZURUNA ÇIKACAKLAR

Meclisten güven oyu alan 65. Hükümet üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzuruna çıkacak.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam