“Yol benim” dedi çitle çevirdi!

Aydın’ın Karacasu ilçesinde çaycılık yapan Güngör Keskin, Cuma mahallesinde bulunan evinin önündeki 241 metrekarelik yolun kendisine ait olduğunu inandırmak için çitle çevirdi.

reklam
18 Ekim 2016 0
reklam

Karacasu’da çay ocağı işleten Güngör Keskin, evinin önündeki yolun kendisine ait olduğunu inandıramadığı için böyle bir yönteme başvurduğunu öğrenildi.  48 yaşındaki Güngör Keskin, 1998 yılında yol geçerken kendisinden önceki ev sahibinin herhangi bir bedel almadan belediyeye verdiği tapusu itibariyle kendisine ait alanı geri aldığını belirtti.

123

Cuma Mahallesi’nde bulunan 722 metrekarelik alana sahip müstakil evi 1997 yılında satın alan Keskin’in 1998 yılında yol geçeceği için kendisine ait alanı belediyenin kullanımına bıraktı. Ancak 2010 yılında imar planında tadilata gidilmesinin ardından 241 metrekarelik alanın kendisine ait olduğunu söyleyen Keskin, bu yıl evini satmak isteyince alıcılara yolun kendisine ait olduğuna bir türlü  inandıramadı. Bu nedenle evin değerinin düştüğünü söyleyen Keskin alıcıları ikna edebilmek için böyle bir yola başvurdu.

‘KENDİ YERİMİ ALDIM’

Keskini “Bilen bilmeyen yol onun değil diyor. Bu yol benim diyorum ben olur mu öyle şey diyorlar. Alıcılar da inanmıyor yolun benim olduğuna bu yüzden ben de böyle yaptım. Meclisten geçti tapusunu aldım. 722 metrekare yerim var. Verdiğim yer hariç bana kalan yeri alıyorum” dedi.

(ses gazetesi)
reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam