Yol Verme Kavgası Kanlı Bitti

İzmir’in Bornova ilçesinde, yol verme meselesi yüzünden aralarında husumet olan iki aile arasında yine tartışma çıktı. Tartışma giderek hararetlenince kavgaya dönüştü. Bıçakların, sopa ve silahların konuştuğu kavgada 2 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

reklam
17 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Olay gece saat 00.30 sıralarında İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde meydana geldi. Daha önce yol verme meselesi yüzünden aralarında husumet bulunan 48 yaşındaki Tekin Batan ve 30 yaşındaki Murat Söğüt otogarda karşılaştı ve tartışmaya başladı. Kavganın ardından bir otobüs firmasında servis şoförlüğü yapan Tekin Batan akrabalarını çağırdı. Bu arada Murat Söğüt’te otogardan ayrıldı ve yanında akrabalarını alarak otogara geriye geldi. İki grup arasında yaşanan tartışma giderek büyüyünce kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesiyle silah, bıçak ve sopalar devreye girdi. Çıkan kavgada Tekin Batan, Hasip Batan ve Tekin Batan’ın oğlu Mehmet Emir Batan(19) silahla ağır yararlanırken, Adem Özkaya (27) bıçakla yararlandı. Halil Özkaya(20) ve Murat Söğüt (30) ise darp sonucu yararlandı. Kavganın büyümesiyle çevredeki vatandaşlar hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Tekin Batan ve oğlu Mehmet Emir Batan’ı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, Murat Söğüt, Adem Özkaya ve Halis Özkaya Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Hasip Batan ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Tekin Batan kaldırıldığı Ege Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Hasip Batan ise kaldırıldığı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Mehmet Emir Batan ve Adem Özkaya’nın hayati tehlikelerinin devam ettiği bildirildi. Murat Söğüt ve Halil Özkaya ise hastanedeki tedavilerinin ardından gözaltına alındı. Polis ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alırken,  silahı kullanan şahsı tespit etmeye çalışıyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

izmirin-bornova-ilcesinde-yol-verme-meselesi-yuzunden-aralarinda-001

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam