Yöneticiler Aydın Bey’e karşı vefasız

AY-SİAD Başkanı Özen Gündüz, Aydın Bey Türbesinin bakımsızlığı ve vefasız yönetim anlayışına isyan etti

27 Ağustos 2018 - 13:35 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Ailesiyle birlikte Aydın Bey Türbesi’ni ziyaret eden Aydın Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AY-SİAD) Başkanı Özen Gündüz, türbenin bakımsızlığına ve kaderine terk edilişi karşısında tepkisini sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydınoğlu Beyliği’nin Kurucusu Aydın Bey’in Karacasu Esençay Mahallesi’ndeki Türbesi’ni ziyaret eden ve bakımsızlığı Başkan Özen Gündüz, tarihe yapılan saygısızlığa isyan etti.

Çocuklarına tarih ve kültür bilinci aşılamak için çıktığı ziyarette utanç verici bir manzara ile karşılaştığını dile getiren Gündüz, Aydın’a ismini veren beyliğin kurucusunun türbesinin bu halde olmaması gerektiğini kaydetti.
Türbenin kapısının kapalı olduğu için gezemediklerini öte yandan da çevrede hiçbir bilgilendirici yazı bulunmadığına dikkat çeken Gündüz, “Önündeki yolda ağaçların dallarının kırılmış ve mezarlıkların üzerine yığılmış olması yüreğimizi yaktı. Öte yandan hayratın da musluksuz halde olması ve bakımsızlığı göze çarptı. Türbe’nin penceresinden baktığımızda ise mezarların üzerinde bulunması gereken yeşil örtülerin olmadığını gördük.” dedi.

İlimize ismini vermiş Aydın Bey’in Türbesi’nin bu halde olmasının genel ve yerel yöneticilerin ilgisizliği bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Gündüz, ahde vefanın bulunmadığı bir yönetim anlayışının ülkeyi hiçbir yere götürmeyeceğinin altını çizdi. Öte yandan yetkilileri göreve çağırdı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-