Yüksekovalılar Diken Üstünde

Yüksekovalılar korku içinde. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, kaldırılan sokağa çıkma yasağı sonrası evlerine dönmeye başlayan halk tabir yerindeyse diken üstünde yaşıyor. Mahallede, evlerin bahçelerinde bulunan patlamamış bombalar halkı tedirgin ediyor.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlar tüm hızıyla sürerken, Yüksekova’da sokağa çıkma yasağı 30 Mayıs itibari ile gündüzleri de kaldırıldı. Yasağın kalkması ile  birlikte Yüksekova halkı evine dönmeye başladı. İlçe girişinde yoğun araç kuyruğu oluştu. Çevre köy ve ilçelere taşınmak zorunda kalan Yüksekovalılar birer birer evlerine dönerken, mahallelerde bulunan patlamamış bombalar ise tehlike saçıyor.sokaga-cikma-yasaginin-kaldirildigi-yuksekovada-bulunan-patlamamis

Orman Mahallesi’nde bazı evlerin içerisinde ve bahçesinde imha edilmemiş patlayıcılar bulunması halkı tedirgin ediyor. Durumu emniyet güçlerine bildiren mahalle sakinlerinden Bedel Biçer, evlerinin bahçesinde iki adet patlamamış cisim bulduklarını söyledi.

sokaga-cikma-yasaginin-kaldirildigi-hakkarinin-yuksekova-ilcesinde

Biçer, “Biri yeşil top şeklinde biri de bomba atar mermisine benzeyen patlayıcılardı. Durumu polise bildirdik, gelip imha etmelerini bekliyoruz. Bir komşumuzun bahçesinde de patlamamış havan mermisi var” dedi.

sokaga-cikma-yasaginin-kaldirildigi-hakkarinin-yuksekova-ilcesinde-002

Mahalle sakinleri, söz konusu patlayıcılardan çocukları uzak tutmak için sırayla nöbet tutuyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam