Ada’da otopark sorunu çözülecek

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 50. Yıl Caddesi esnafı ile bir araya gelirken, otopark kapasitesini artıracak projenin hazır olduğunu belirtti

16 Nisan 2019 - 12:45 0
reklam

Oğuzhan Boysan/Manşet Aydın-KUŞADASI- Göreve başladıktan sonra esnaf ziyaretlerine ağırlık veren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçe ticaretinin kalbinin attığı 50. Yıl Caddesi’nde temaslarda bulundu. Esnafla kahvaltı yapan CHP’li Başkan Günel, vatandaşların sorunlarını da dinledi. Günel, 50. Yıl Caddesi’nin en önemli problemlerinden birinin otopark sorunu olduğunu söyledi.

BELEDİYE BİNASI TAŞINACAK
Kuşadası’ndaki otopark kapasitesini artırmak için gerekli projenin hazır olduğunu belirten Günel, “Mevcut belediye binasını başka bir alana taşıyacağız. Yerine yapacağımız kent meydanının altı tamamen otopark olacak. Ayrıca Tariş arazisi ve toprak sahanın bulunduğu bölgede yapılacak yeni projelerde otoparklar da yer alacak. Böylelikle Kuşadası’nın kanayan yarası olan otopark sorunu tarihe karışacak” dedi.

SAHİL ŞERİDİ YENİLENECEK
Başkan Ömer Günel, turizm sezonun sona ermesiyle birlikte Kuşadası sahil şeridini de yeniden düzenleyerek ilçeye yakışır bir hale getireceklerini ifade etti. Kordon bandının şu anki görüntüsünün Kuşadası gibi bir turizm kentine yakışmadığını vurgulayan Günel, “Sezon sonu sahil şeridimizi düzenlemeye başlayacağız. 2020 yılında örnek gösterilecek niteliklere sahip bir sahil bandımız olacak” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-