ADAY FAKİRİ NAZİLLİ

AK Partili milletvekili hedef tahtasında

29 Kasım 2018 - 18:15 0
reklam
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-NAZİLLİ   Ortalama nüfusu Türkiye’de 40 ilin üstünde olan Nazilli’de, yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti cephesinde aday kıtlığı yaşanıyor. Şu ana kadar aday adaylığını açıklayan Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Kadir Mutlu, Doktor Barbaros Küçükoğlu ve kamuoyunda tanınmayan Adnan Türk isimli müteahhit dışında ortaya çıkan kimse olmadı. Önceki dönem ilçe başkanlarından Ramazan Satılmış ve ilçe yönetim kurulu eski üyesi Ali İhsan Dilmen, bunda milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in ‘siyasi gaf’ olarak değerlendirilen açıklamasının etkili olduğu görüşünde birleşti

Aydın’ın Efelerden sonra en büyük ilçesi Nazilli’de iktidar partisi aday kıtlığı yaşıyor. 31 Martta yapılacak yerel seçimlere üç ay kala, Türkiye’de kırk ilden fazla nüfusa sahip olmakla övünülen Nazilli’de şu ana kadar üç isim belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Kadir Mutlu ve Doktor Barbaros Küçükoğlu ile müteahhitlik yapan Adnan Türk dışında ciddi bir aday adayı ortaya çıkmadı. Yaşanan bu kısırlığı, AK Parti Aydın milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in 3 ay önce Nazilli İlçe Başkanı Bülent Sayar’ı destekleyen ve muhtemel aday adaylarının önünü tıkadığı belirtilen açıklamasına bağlayan eski İlçe Başkanı Ramazan Satılmış ve yönetim kurulu üyesi Ali İhsan Dilmen, MANŞET Gazetesine konuştu.
KUVVET ERİM NE DEMİŞTİ?
30 Ağustos tarihinde MANŞET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş’a yaptığı açıklamada gönlündeki aday profilinin İlçe Başkanı Bülent Sayar olduğunu söyleyen Erim, bu sözleriyle tepki çekmiş, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. O tarihte verdiği beyanatta tabanın sesine kulak verilmesi gerektiğini ifade eden Erim, “Bülent Sayar profili olabilir, uyabilir diyorum. Bizim AK Parti’nin vizyonuna misyonuna uyan bir arkadaşımız. Nazilli de kazanabilecek bir arkadaşımız diye düşünüyorum” diyerek şimşekleri üzerine çekmişti.
ERİM GÖNLÜNDEKİNİ AÇIKLAMAYACAKTI
Kuvvet Erim’in açıklamasının aday adayı olacaklarda gözle görülür bir isteksizliğe neden olduğunu söyleyen ilçe yönetim kurulu eski üyesi Ali İhsan Dilmen, “Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, daha süreç başlamadan kendi gönlündeki adayın mevcut ilçe başkanı olduğunu deklare ederse, burada vekillerin kısmen etkili olacağını düşünen insanlar niye aday olsun? Bu aday eksikliğinin temel sebeplerdendir” diye konuştu.
MİLLET GÖNLÜ MÜ? VEKİL GÖNLÜ MÜ?
Erim’in parti tabanında tepki çeken sözlerine ilk karşı çıkan isimlerden biri olan eski ilçe başkan Ramazan Satılmış ise, “Milletin gönlündeki adaylarla mı? Yoksa Vekillerin gönlündeki adaylarla mı yola devam edilecek? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz” sözleriyle, yaşanan süreci tarif etti. Satılmış ayrıca, “Aslında genel merkez aday belirlemeyi 7 aşamaya ayırmıştı. Bunlardan bir tanesinde zaten vekillerin gönlündeki adayı soracak. Biz sonuç kısmında milletin gönlündeki adayları, Cumhurbaşkanının önüne koymayıp vekillerin gönlündeki adayları koyarsak işte o zaman Aydın Büyükşehir’i rüyamızda görürüz. Eğer milletin gönlündeki adaylarla, vekillerin gönlündeki adaylar aynıysa işte o zaman AK Parti bayrağını Aydın Büyükşehir’e dikeriz. İşte tam burada, partiye gönül verenler, hareketi karşılıksız sevenler doğru aday tespitinde aktif olmaları gerekiyor. Yoksa sür eşeğini Niğde’ye” diyerek, AK Partili seçmenleri aday belirleme sürecinde duyarlı olmaya çağırdı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam