ADÜ rektörünü arıyor!

Andan Menderes Üniversitesi’nde rektör olabilmek için başvuru yapan 27 aday YÖK’e çağrılırken, son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek

26 Kasım 2018 - 11:35 0
reklam
reklam

Mehmet Çalık / Manşet Aydın- EFELER- Adnan Menderes Üniversitesi’nde rektörlük heyecanı yaşanıyor. Rektör olmak için başvuran 27 kişinin YÖK’te mülakata çağrıldığı belirtilirken, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesinin ardından atamanın hafta içerisinde yapılması bekleniyor. Başvuruların 14’ünün ADÜ’den, 13’ünün ise başka üniversitelerde görevli isimlerden olduğu öğrenildi. 27 Kasım 2014’te göreve gelen mevcut rektör Cavit Bircan’ın yüksek ihtimalle yeniden atanacağı belirtiliyor. Görev süresince FETÖ ile mücadele konusundaki kararlılığının Bircan’ı öne çıkardığı ifade edildi.

CAVİT BİRCAN FAVORİ
Önceki dönem Rektör Mustafa Birincioğlu ile anlaşamadığı için görevden uzaklaştırılan dönemin Rektör yardımcısı Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yerine getirilen Prof. Dr. Mustafa Çetin’in de adaylar arasında olduğu belirtildi. Aydın’da daha önce sayısız görevler için aday olan Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Oğurlu’nun da başvuru yaptığı de belirtiliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam