AK Parti Zafer’i savdı

Cumhur ittifakının bugün açıklanacak aday listesinde en çok dikkat çeken, 17 ilçe belediye başkan adayının 5’i dışında hepsinin yeni isimler olması. Zafer Savcı da bu kez aday gösterilmedi, ama aday gösterilmemesi kamuoyu açısından hiç de şaşırtıcı olmadı.

12 Ocak 2019 - 13:30 0
reklam

Erdal Savaş  /Manşet Aydın- YENİPAZAR- AK Parti’nin 31 Mart Yerel Seçimlerine birlikte gideceği belediye başkan adayları bugün yapılacak tanıtım toplantısında belli olacak. Ancak tanıtım toplantısı öncesinde gazetelerde cumhur ittifakının aday listesi yayınlandı bile. Gazetelerde yayınlanan isimler bugün yapılacak tanıtım toplantısında açıklanacak listedeki isimlerle üç aşağı beş yukarı aynı olacak gibi görünüyor.

Cumhur ittifakının bugün açıklanacak aday listesinde en çok dikkat çeken, 17 ilçe belediye başkan adayının 5’i dışında hepsinin yeni isimler olması. 31 Mart yerel seçimleri belediye başkan adayları listesinde kendine yer bulamayan isimlerin başında beş dönemdir Yenipazar’ın Belediye Başkanlığı’nı yapan Zafer Savcı. Daha önce ANAP’tan seçilen Savcı, AK Parti’den 2014’ten bu yana Yenipazar’ın başkanıydı. Bu kez aday gösterilmedi. Ama Zafer Savcı’nın aday gösterilmemesi kamuoyu açısından hiç de şaşırtıcı olmadı.

POSACI SÖYLEMİŞTİ
Sadece kamuoyunda değil AK Parti içinde de Zafer Savcı’nın aday gösterilmeyeceği dilden dile dolaşmıştı. Konuyu gündeme getiren isim AK Parti Aydın milletvekili Rıza Posacı oldu.

Posacı, Zafer Savcı’nın adaylığının söz konusu olmayacağını MANŞET Gazetesi’ne verdiği özel röportajda belirtmişti. Posacı “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘adı şaibelere karışmamış adaylarla yola devam edeceğiz’ şeklindeki sözlerinden sonra Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı’nın adaylığının söz konusu olamayacağı ortada. Zaten aldığı bir cezadan dolayı aday olması mümkün değil” demişti.

NE OLMUŞTU?
2005 yılında belediyeye ait iş yerlerinden birini ihaleyle AK Parti İlçe Yönetimi’ne kiralayan Zafer Savcı, biriken 3 bin 500 liralık kira borcunun ödenmemesine rağmen, Genel Merkez’e gönderilmek üzere kendisinden istenilen ‘borcu yoktur’ yazısını imzalayıp dönemin ilçe yönetimine vermişti. 2009 yılında CHP’li Mehmet Yüsran Erden’in belediye başkanı seçilmesi gerçeği ortaya çıkardı. Yapılan incelemelerde, partinin belediyeye borcu bulunduğuna ve Başkan Savcı’nın verdiği yazının sahte olduğuna hükmedilmişti. Bunun üzerine Zafer Savcı hakkında Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘evrakta sahtecilik’ suçundan dava açılmış, verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezası da Yargıtay tarafından onanmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-