Akdoğan yaşanan saldırıyı kınadı

Cumhur İttifakı Kuşadası Belediye Başkan adayı Fuat Akdoğan, seçim ekibinde yer alan Recep Abbaslar’a düzenlenen pompalı tüfekli saldırı girişimini kınadı.

11 Mart 2019 - 16:43 0
reklam
reklam

Oğuzhan Boysan / Manşet Aydın- KUŞADASI- Kadınlar Denizi Mahallesinde yaşanan saldırıya MHP İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar’dan sonra bir tepki de Fuat Akdoğan’dan geldi.

“YENİLMİŞLİK DUYGUSUNUN YANSIMASI”
Kuşadası’nda yerel seçim sürecinin şimdiye kadar görülmemiş şekilde gergin bir atmosferde geçtiğini belirten Fuat Akdoğan, gerginliğin kimsenin yararına olmayacağını hatırlatarak bu tür tavır ve davranışların kesinlikle karşısında olduklarını vurguladı. Şiddeti kesinlikle reddettiklerini söyleyen Akdoğan, siyasi başarısızlık ve yenilmişlik duygularının bu şekilde gerginlik, ötekileştirme, dışlama ve kutuplaştırma politikalarının, siyasal propaganda yöntemi olarak benimsendiğini, bunun yansımalarını ise pazar akşamı yaşadıkları olayın gösterdiğini söyledi. Toplumsal barışı ve huzuru bozacak davranışların Kuşadası’na zarar vereceğinin altını çizen Cumhur İttifakı adayı, sözlerini şöyle tamamladı: “Mart 2019 Yerel Seçimlerinin, bu kentte yaşayanların yöneticilerini demokratik bir şekilde seçme yarışı olduğu unutulmamalıdır. Hepimizin önümüzdeki süreçte Kuşadasında yaşamaya devam edeceği göz ardı edilmemelidir. Bu demokratik yarışa giren tüm adayları ve ekiplerini sükunete ve sağduyulu davranmaya davet ediyorum.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam