Alıcık, coşkuyla karşılandı

FETÖ davasından beraat eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, çiçeklerle karşılandı.

05 Aralık 2018 - 15:20 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ/PDY davası kapsamında ikinci duruşmada aklanan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık personeli tarafından karşılandı. Belediye önünde Alıcık’a karşılama töreni düzenlendi. Belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve personel Başkan Alıcık’a çiçek verdi.

“VATAN HAİNİ DİYENLER UTANSIN”

Üzerine atılan suçlamalardan aklandığı için duyduğu mutluluğu dile getiren Haluk Alıcık, “Bu olay, bize iftira atanların, bu memleketi nasıl sevdiğimizin farkında olmadığını gösterdi. Türkiye Cumhuriyetin varlığı ve birliği bizim için her şeyden daha önemli. Hayatımız boyunca ‘Önce Türkiye dedik önce vatan’ dedik ama onlar bize vatan haini dedi. Terör örgütü üyesi, vatan haini diyenler utansın” dedi.

“KAPAK OLSUN”

İftira atanları asla affetmeyeceğini belirten Alıcık, “Bundan iki ay önce ‘Haluk Alıcık aday çıkmayacak’, ‘Dava açıldı artık aday olamayacak’ diyenlere de kapak olsun. Hakime de söyledim sizin karşınıza böyle çıkacağıma keşke farklı şeyler söyleselerdi benim için. Bize yakışmadı açıkcası. Biz vicdanen rahatız. bu millet bizi biliyor biz milleti biliyoruz. 15 Temmuz gecesi.10.30 saatlerinde meydana çıkıp bu ülkeye sahip çıkmalıyız dediğmi unutmadım. O gün o sokakta olmayanlar bugün sokağa çıkıp bize iftira attı” şeklinde konuştu.

“BAHÇELİ BİZE GÜVENDİ”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye kendisine inandığı ve güvendiği için teşekkür eden Alıcık, “Bana aklan da gel diyebilirdi. Fakat Antalya’da gerçekleştirilen toplantıda aday olduğumu bizzat bana söyledi. Genel başkanımızın Nazilli’yi ne kadar çok sevdiğini, bizi ne kadar sevdiğinin gösterdi. Başkanımızın duruşu Türkiye’nin duruşudur” İfadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam