Alıcık’tan ilk açıklama!

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, FETÖ/PYD soruşturmasında hakim karşısına çıkarken, mahkemeye verilen arada açıklamalarda bulundu.

30 Kasım 2018 - 13:29 0
reklam
reklam

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında ‘FETÖ terör örgütü üyeliği’ iddiasıyla açtığı dava için hakim karşısına çıkan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, mahkemeye verilen arada açıklamalarda bulundu. Alıcık’ın Adliye binasının önünde yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ben içeride mahkeme başkanına da söyledim. Hayatım boyunca böyle bir davada hakim karşısına çıkmak istemezdim. Benim ne terör örgütüyle ne de başka bir şeyle işim olmaz. Türk milliyetçisi ve ülkücü bir kardeşinizim. 14 yaşından beri bu harekete gönül vermiş bir insanım. Hayatım boyunca vatan dedim, bayrak dedim, ülke dedim. Tek millet, tek vatan ve tek bayrak ülküsünden asla ayrılmadım. Asılsız iftiralarla, benim şahsıma alınan bir tane ifade olmaksızın sağdan soldan söylenenlerle açılmış bir dava. Şükürler olsun ki Allah’a ve Türk adaletine veremeyecek bir hesabımız yok. Ki geldik ve bugün verdik. Öğleden sonra da duruşma devam edecek. Her şey güzel olacak. Bugün beni yalnız bırakmayan il başkanımız Burak Pehlivan’a, büyükşehir belediye başkan adayımız Ümmet Akın’a, İncirliova Belediye Başkanımız Gürşat Kale’ye, ilçe başkanlarıma ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizim amacımız arkadaşlarımızın varlığı ve birliği noktasında buradayız demekti. Her şey çok güzel olacak inşallah” dedi.

BENİM İÇİN BÜYÜK ŞEREF
Alıcık adaylığıyla ilgili olarak da, “Liderimiz sayın Devlet Bahçeli’nin gerçekten büyük bir teveccühüdür, onurudur, şerefidir. Benim için de çok büyük bir şereftir. Benim en kötü günümde sahip çıkması benim için çok önemlidir. Bu işte sayın Genel Başkan Yardımcımız Deniz Depboylu’nun çok büyük emeği vardır sağolsun. İl başkanımız Burak Pehlivan en son damlasına kadar her zaman yanımızda olmuştur. Hepsinden Allah razı olsun. Biz arkadaşlarımızda beraber herkese en güzel cevabı vereceğiz. Ama bu işin siyasi boyutunda siyasi komplosunda olanlar, bir gün Allah’a hesap verecekler unutmasınlar” yorumunu yaptı. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam