Altıntaş: Müfettiş görevlendirdik

Bozdoğan Belediyesi’nin 78 milyon TL’yi bulan borcunu ilçedeki binaların balkonlarına astırdığı afişlerle paylaşan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, belediyenin sadece çatı yapan demirciye 2.3 milyon lira borcu olduğunu söyledi. “Bu durumun içinden çıkamadık” diyen Altıntaş, müfettiş görevlendirdiklerini belirtti.

16 Nisan 2019 - 17:13 0
reklam

31 Mart akşamı CHP’li Tümer Apaydın’ı geride bırakarak belediye başkanı seçilen Ufuk Altıntaş, hayatının şokunu yaşadı. Belediyenin hesaplarını inceledikten sonra yaklaşık 78 milyon TL borç ile karşılaşan Altıntaş, durumu yaptırdığı afişler aracılığı ile vatandaşla paylaştı.

“MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİK”
Seçim döneminde girildikten sonra yılın ilk 3 ayında 10 milyon lirayı bulan ilginç harcamalarla karşılaştıklarını söyleyen Altıntaş, belediyenin çatı yapan demirciye bile 2-3 milyon lira borcu olduğunu söyledi. “Bu durumun içinden çıkamadık” ifadesini kullanan yeni başkan, müfettiş görevlendirdiklerini açıkladı.

“FABRİKASI KURULSA BU KADAR OLMAZDI”
İlçede parke taşı alımı için 10 milyon lira harcandığını belirten Altıntaş, 2-3 milyon liraya parke taşı üretim tesisi kurulabileceğini savundu. Belediyenin önemli kaynaklarından su fabrikasının bile geçen yıl 3 milyon lira zarar ettiğine dikkat çeken yeni başkan, bu zararın 2019 yılında 1 milyon 550 bin lira olarak kayıtlara geçtiğini aktardı.

“BATIRMAK İÇİN ÖZEL ÇABA SARF ETMİŞLER”
Belediye Başkanı olmasına rağmen sevinemediğini dile getiren Altıntaş, belediyenin çıkmazda olduğunu söyledi. Sözlerinin devamında eski başkan Tümer Apaydın’ın görevi devraldığında belediyenin kasasında 850 milyar lira olduğunu hatırlatan yeni başkan, bugün ise belediyenin içler acısı halde olduğunu ekledi. Altıntaş, “Sanki belediyeyi batırmak için özel çaba sarf etmişler” dedi.

“BELEDİYENİN DEMİRCİYE BORCU OLUR MU?”
Altıntaş şöyle devam etti: 1038 tapunun para edecek olanlarının hepsi satılmış. 14 milyon gayri menkul satışı var. Su fabrikası belediye ait sosyal tesis ve misafirhanesi var. Hep zarar etmiş görünüyor. Gayri menkul satışlarına 23 milyon gelire karşın 78 milyon borç ile karşılaştık. Bazı faturalara itiraz ediyoruz. Tuhaf olan şu; Belediyenin çatı yapan bir demirciye 2 milyon 650 bin TL borcu olur mu? inşaat malzemecisine, çeşme vesaire satan esnafa milyona ulaşan borcu olabilir mi. Çıkış yolu bulamıyoruz. Şaşkınlık içindeyim. Bu yetmiyormuş gibi İller Bankasından gelen ödenek de kesile kesile aylık bir milyon civarındaki ödenek 150 bin liraya kadar düşürülmüş.

Konu ile ilgili müfettiş görevlendirdiklerini açıklayan Altıntaş, “Adalet topaldır ama kör değildir” diyerek bunu yapanların er geç cezasını bulacağını ekledi. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-