Aydın masada yok!

Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmeleri devam eden İYİ Parti’den Aydın’ı ilgilendiren bir açıklama geldi. Genel Başkan Meral Akşener, 5 büyükşehir’de CHP’nin kendi adayları ile seçime gireceğini söyledi. Gazetecilere yaptığı açıklamada bu iller arasında Aydın’ın bulunduğunu kaydeden Akşener, “CHP 5 büyükşehire İYİ Parti’yi yaklaştırmıyor” dedi 

26 Kasım 2018 - 16:56 0
reklam
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- EFELER- İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında devam eden ittifak pazarlığı kıran kırana sürüyor. Gündeme gelen 14 ilin 5’inde CHP’nin kendilerini büyükşehire yaklaştırmadığını söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, “CHP İzmir, Muğla, Aydın, Tekirdağ ve Balıkesir’i masaya getirmek istemiyor. Geriye 9 il kalıyor. Üzerinde çalışacağımız işte bu 9 büyükşehirdir” dedi.

İYİ PARTİ KENDİ ADAYINI ÇIKARTACAK
İYİ Parti’nin 31 Martta kendi adaylarıyla seçmenin karşısına çıkacağını söyleyen Recep Taner, genel başkanlar düzeyinde yürütülen görüşmelerde Aydın’ın ittifak dışında tutulduğunu bildiklerini söyledi. Gerek CHP’nin, gerekse İYİ Parti’nin uzlaşmaya varılan illerde birbirlerini destekleyeceklerini kaydeden Taner, 1 Aralık’ta başlayacak aday adaylığı müracaatlarının 15 gün süreceğini, sonrasında ise yapılacak değerlendirmelerde kesin adayların açıklanacağını belirtti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam