Aydın’a 4 milyon turist

Aydın’da deniz turizminin yanı sıra, kültürel, doğa, termal ve gastronomi turizminin de yaygınlaştırılarak ziyaretçi sayısının arttırılması hedefleniyor. 2019 yılında ‘Evliya Çelebi Seyahat Güzergahı’ projesi ile Aydın’a değer katmış isimler ve yerler tanıtılacak.

04 Ocak 2019 - 12:09 0
reklam

Antik çağa kadar uzanan tarihi, kültürel mirası ve turizm değerleriyle Aydın birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamaya devam ediyor. 2018 yılında 4 milyon kişinin ziyaret ettiği Aydın’da turizm daha çok oranda yaz aylarında yoğunlaşıyor. Ancak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar ile Aydın’da turizm yılın 12 ayına yayılacak.

Aydın’da yılın dört mevsimi, deniz turizminin yanı sıra, kültürel, doğa, termal ve gastronomi turizminin de yaygınlaştırılarak, ziyaretçi sayısının arttırılması hedefleniyor. 2019 yılında Aydın’da ‘Evliya Çelebi Seyahat Güzergahı’ projesi ile bu bölgeye değer katmış isimlerin ve yerlerin tanıtılması amaçlanıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Aydın’ın 2018 yılında kültür ve turizm açısından verimli bir yıl geçirdiğini ifade ederek, “Özellikle çevre düzenlemelerimiz bittikten sonra birçok ören yerimizde misafir sayımızın artacağını, kültür turizminin daha kuvvetleneceğini ümit ediyoruz. Bununla beraber Aydın Valiliğimiz bünyesinde devam eden projemizde Aydın’ın tanıtımını hem dijital ortamda hem de farklı dillerde gerçekleştireceğiz” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-