Aydın!a ittifak sürprizi!

AK Parti’de 40 ilin belediye başkan adayının açıklanmasından sonra gözler yarın yapılacak grup toplantısına çevrildi. Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan edeceği belirtilen 20 il arasında Aydın’ın bulunmaması kentte ‘ittifak’ söylentilerini arttırdı

26 Kasım 2018 - 18:07 0
reklam
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- EFELER- AK Parti’de belediye başkan adayları açıklanan iller arasında Aydın’ın bulunmaması nüfusu bir milyonu aşan ilde ‘AK PARTİ-MHP İTTİFAKI’ beklentilerini üst seviyeye taşıdı. AK Parti genel başkanı recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak grup toplantısında, Ankara ve İzmir’in de olduğu 20 ilin daha belediye başkan adaylarını açıklayacak. Bu iller arasında Afyonkarahisar, Balıkesir, Bingöl, Çorum, Çankırı, Çanakkale, Eskişehir, Hatay, Karaman, Muş,  Sakarya, Konya, Trabzon, Mardin, Uşak, Sivas, Yozgat ve Karaman bulunuyor. Daha önce açıklanan 40 isimle birlikte toplam 60 ilin belediye başkan adayı netleşmiş olacak.

AYDIN İÇİN SÜRPRİZ KAPIDA
Şu ana kadar açıklanan ille arasında Aydın’ın yer almamasını değerlendiren siyasi çevreler, Devlet Bahçeli’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’den aday göstermeyeceklerini açıklamasının ardından AK Parti’nin de buna bir jestle karşılık verip Aydın’da MHP’li Ümmet Akın’ı destekleme kararı alacağı ihtimali üzerinde duruyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam