Aydın’da rezalet

Aydın’ın Bozdoğan İlçesi’nde alkol bağımlısı babanın evine getirdiği Alemci arkadaşları 14 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

15 Mart 2019 - 11:19 0
reklam
reklam

Murat Gürkan’ın haberine göre olay 20 Kasın 2018 tarihinde Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşandı. 14 yaşındaki K.D annesini kaybettikten sonra üç ablasının da evlenmesi ardından babası H.D ile yaşamaya başladı. Küçük kızın alkol bağımlısı olduğu öğrenilen H.D’den şiddet gördüğü tespit edildi.

“BU KIZI ALIP GİDİN”
K.D’nin 23 gün devamsızlık yapmasından şüphelenen öğretmenleri durumu Sosyal Hizmetler Aydın İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Sosyal hizmetlere bağlı ekipler ilçeye gelerek incelemelerde bulundu. Ekipler, baba H.D’nin “Ben bu çocuklarla baş edemiyorum. Alıp gidin” demesinin ardından K.D’yi koruma altına alarak Aydın’da kuruma bağlı sevgi evine yerleştirdi.

KÜÇÜK KIZ HER ŞEYİ ANLATTI
Yeni yuvasında hayatını sürdüren K.D, “Sevgi Anneleri” ile yaptığı sohbet esnasında babasının eve getirip birlikte alkol aldığı üç arkadaşından birinin tacizine ikisinin de tecavüzüne uğradığını söyledi. Küçük kızın anlattığı iğrenç olay ardından kurum yetkilileri Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına ihbarda bulundu.

OPERASYONLA YAKALANDILAR
Soruşturma kapsamında küçük kızın pedagoglar eşliğinde ifadesi alındı. Küçük kızın taciz ve tecavüzle suçladığı yaşları 71,65 ve 52 olan üç şüphelinin evine Bozdoğan emniyet amirliğine bağlı ekiplerce operasyon düzenledi. Şahıslar düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. K.D’ye elle taciz ettiği belirlenen 60 yaşındaki N.Ç ile tecavüz ettikleri iddia edilen K.Ç (65) ve O.D emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

TORUNLARI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ
Hepsi de evli ve torunları olduğu öğrenilen zanlılar çıkarıldıkları Cumhuriyet savcılığı tarafından tutuklanma talebiyle Sulh ceza mahkemesine sevk edildi. Perşembe günü görülen davada savcının talebiyle polis nezaretinde getirilen baba H.D mahkemede verdiği ifadesinde olaylardan haberi olmadığını söyledi.

Mahkemede taciz suçlamasını kabul etmeyen şüphelilerden 71 yaşındaki N.Ç denetimli serbestlik koşuluyla salıverilirken, K.C ve O.D tutuklanarak Nazilli F Tipi kapalı cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam