“Bankamatik memurlarını tespit ettik”

20 Mayıs 2019 - 17:09 0
reklam

Yerel seçimler ardından belediyelerde yaşanan toplu işten çıkarma haberlerinin bir adresi de Germencik Belediyesi olmuştu. Belediyede çalışan 34 kişinin işine son verildiği yönünde haberler çıkmıştı.

“YATTIĞI YERDEN MAAŞ ALANLARI TESPİT ETTİK”
Gelişmeler ardından gözlerin çevrildiği Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’den açıklama geldi. 12 ay boyunca işyerine uğramadan maaş alan personel tespit ettiklerini belirten Öndeş, “Hem maddi hem de manevi olarak huzurlu olmak istiyorsak çalışanla çalışmayanı, yattığı yerden maaş alanları, işe gelmeden bankamatik memurluğu yapanları tespit etmek zorundaydık.” dedi.

“İŞLEM BAŞLATTIK”
Eski yönetimin 160 kişiyi işten çıkardığını hatırlatan Öndeş, “Hem işe gelmeyeceksin, hem maaş alacaksın. Buna nasıl göz yumabilirdik ki? Germencik Belediyesi’nin bütçesini çarçur etmişler. Çok iyi yapmışlar deyip biz de maaş ödemesine devam mı etmeliydik?” diye sordu. Belediyede çalıştığı halde işe gelmeden puantajı tam gösterilen personeller tespit ettiklerini ifade eden Öndeş, bu personellerin evraklarını imzalayanlar hakkında da işlem başlattıklarını söyledi.

“AKRABA OLARAK KABUL ETMEDİLER”
Sözlerinin devamında Ortaklar şehidi Görkem Akkuş’un akrabasını işten çıkarıldığı yönündeki iddialara değinen Öndeş, “Ortaklar şehidimiz Görkem Akkuş’la sağlığında yıllarca görüşmeyen, konuşmayan biri şimdi çıkmış şehit yakını işten çıkarttılar diye çığırtkanlık yapıyor. Ben şehidimizin yakınlarıyla görüştüm. Özge Akkuş Oğuz’u akraba olarak kabul etmediklerini, şehidimizin üzerinden prim yapılmasına izin vermeyeceklerini söylediler. Konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan Öndeş, önceki yönetimin yeniden seçilmesi durumunda 43 kişinin işten çıkarılacağını iddia etti. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-