Başarı’nın sırrı bu okulda

Kurucularının tamamı eğitimcilerden oluşan Başarı Okulları Anadolu ve Fen Lisesi olarak hizmet verecek. Okul Müdürü Servet Apak, vizyonlarının iyi insan, iyi öğrenci yetiştirmek olduğunu belirtti.

14 Ocak 2019 - 11:27 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’de Başarı Okulları eğitim öğretim hayatına başladı. Tamamı eğitimcilerden oluşan okul kurucuları Servet Apak, Özlem Yurduseven, Salih Ömer Örsdöven ve Gamze Peker gazetecilerle bir araya geldi. Kurum adına bilgiler veren Okul Müdürü Servet Apak, vizyonlarının iyi insan, iyi öğrenci yetiştirmek olduğunu belirtti.

UZMAN ÖĞRETMEN KADROSU
Daha önce HATEM ismiyle hizmet veren okulda birçok değişikliğe gittiklerini belirten Apak, “Başarı okulları Hatem’in devamı değildir. 360 kontenjanımız var. Öğrencilerimiz için 600 metre karelik açık alanımız var. 18 dersliğimiz, laboratuvarlarımız, müzik odamız, görsel sanatlar-resim odamız hepsi mevcut bulunmakta. Personel sayımız 21, bu tabi ki içerideki sınıfların yoğunluğuna göre, içerideki öğrencilerin adetinin fazla olmasına göre artacak. Alanında uzman kadromuzu şekillendirdik” ifadelerini kullandı.

NAZİLLİ’DE TEK
Anadolu ve Fen Lisesi alanında hizmet verecek Başarı Okulları’nın ilçede yalnızca lise düzeyinde eğitim yapan tek okul olduğunu belirten Apak, “Birçok okul bünyesinde ilkokuldan liseye kadar öğrenci bulunduruyor. Buraya gelen öğrencinin hedefi belli olacak. Her branştaki öğretmenlerimiz öğrencileri hedefe ulaştırmak için yakından ilgilenecek. Hedefini belirlemiş çocuklara lisede sürekli olarak, etütler vererek, birebir dersler koyarak öğrencilerimizi hedefine ulaştıracağız” dedi.

16-17 ŞUBAT BURSLULUK SINAVI
16-17 Şubatta yapılacak bursluluk sınavına bütün lise öğrencilerini velileri ile davet eden Apak, “Okulumuzda % 5’den %100’e varan eğitim bursu sınavımızı 16-17 Şubat tarihlerinde yapacağız. Çocuklar sınavdan çıkana kadar biz de velilere vizyonumuzu ve misyonumuzu güzel bir şekilde anlatmak istiyoruz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-