“Basın öksüz ve yetim bırakıldı”

Aydın’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Törende konuşma yapan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener,”Basın öksüz ve yetim bırakıldı” dedi.

10 Ocak 2019 - 12:56 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Aydın’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Aydın Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener konuşma yaptı.

Şener, “Bugün artık kutlama günü değil. Yaşadığımız sıkıntılar ve sorunlar nedeniyle içimiz acımaya başladı. İnşallah mücadelemize güç katar ve 10 Ocak’ı bir gün bayram olarak çalışan gazeteciler günü olarak kutlayacağımız günlere ulaşırız. Toplumun her kesimi tarafından öksüz ve yetim bırakılan basın, tüm bu duyarsızlıklara rağmen yılmamış ve yılmayacak. Okur yerel gazetelere yeterince destek olmuyor, her gün bayilerden binlerce gazete geri dönüyor. Bıçak kemiğe dayandı. Kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmak hiçbir meslektaşlarımın hak ettiği bir son değil. Herkes üzerine düşeni bir an önce yapmalı” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-