Binali Yıldırım’dan İstanbul tepkisi

Tasarruf AK Partili Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Bu oylar sandıkta iç edildi, bu kadar açık. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. Bugüne kadar oyların yüzde 10’u sayılabilmiştir. Oyların tamamı sayılsaydı, CHP rıza gösterseydi seçimin sonucu böyle olmayacaktı” dedi.

15 Nisan 2019 - 22:33 0
reklam

Cumhur ittifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İstanbul’daki seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.Yargı sürecinin devam ettiğini vurgulayan Cumhur ittifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Toplam 522 itiraz 485’i ret 13’ü kabul edilmiş 24’ü de kısmen kabul edilmiş. Herkes itiraz hakkını kullanmış ve kullanmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. Yıldırım’ın gündeminde itiraz sürecine tepki gösteren CHP’de vardı. İtiraz sürecinin Türk siyasi hayatında her zaman yeri olduğunu da vurgulayan Yıldırım, ilk seçim itirazının 1946 yılında CHP tarafından yapıldığını vurgulayarak, “İtiraz kültürü CHP’ye yabancı değildir.” ifadelerini kullandı.
“OYLARIMIZ İÇ EDİLDİ”
Sandıklarda bir çok usulsüzlüklerin meydana geldiğini de belirten Yıldırım, kendisine ait bir çok oyun rakibine yazılarak oyların iç edildiğini söyledi. Bugüne kadar oyların sadece yüzde 10’luk kısmının sayıdığının da altını çizen Binali Yıldırım, “Oyların tamamı sayılsaydı, CHP rıza gösterseydi seçimin sonucu böyle olmayacaktı.” dedi.
“BU SAHTEKÂRLIK”
Yıldırım, Büyükçekmece seçimlerinde ortaya çıkan usulsüzlüklere de değindi. Büyükçekmece’de bir çok usulsüz nakil olayının gerçekleştiğini bunun sahtekarlık olduğunu belirten Yıldırım, “ Ne kadar hazin bir durum ki MHP İlçe Başkanı evine 6 tane seçmen yazılmış haberi yok. Kepazeliğin geldiği boyutu görüyorsunuz. “ ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-