Büyükşehir’den şikayetçi

Fırıncı esnafının sorunlarını anlatan Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Reşat Oflioğlu, 31 Mart’ta seçilecek yerel yöneticilerden beklentilerini anlattı.

13 Mart 2019 - 12:25 0
reklam

Vedat Karaca / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Reşat Oflioğlu ekmek üretmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek “Ama Büyükşehir Belediyesi bu sorumluluğun farkında değil” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek adı altında 50 Kuruşa ekmek satmaya başladığından bu yana fırıncı esnafının batma noktasına geldiğini iddia eden Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Reşat Oflioğlu, “Oda olarak Büyükşehir belediyesine mahkemeye vermek zorunda kaldım. Asliye hukuk mahkemesi tedbir kararı verdi ve bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi ekmeği 1 yıl normal fiyatına sattı. Ama bu defa da başka bir yol düzenleyip 1 alana 1 bedava formülü üretip ekmeği yine 50 kuruşa getirdi. Kararı temyize götürdü. Mahkeme hala devam ediyor” diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU’NA ULAŞAMIYORUZ
50 yıldır fırıncılık yapan Başkan Oflioğlu, büyükşehir belediyesiyle oda esnaflarını korumak için uğraşırken halkın menfaatlerini korumaktan da geri kalmadıklarını vurgulayarak Oflioğlu; “Halkın temel gıda maddesi olan ekmeğin fiyatında yüzde 20 kar marjının üzerine hiç çıkarmadım” ifadelerini kullandı.

Oflioğlu, Nazilli Belediyesi ve Başkanı Haluk Alıcık’a odalarına ve fırıncı esnafına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun 4 yıldır telefonlarına bile çıkmadığını söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-